Zarejestruj się do udziału w KO Sprinty Dzierżoniów 2019 do niedzieli 14 lipca, a Twoja opłata startowa za udział w tym biegu będzie najniższa z możliwych. Przypominamy, że o wysokości startowego decyduje data rejestracji, a pieniądze można wpłacić nawet gotówką w biurze zawodów.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością zawiadamiamy, że trzy biegi organizowane w ramach I tury cyklu Vexa Skiroll Tour mają w tym roku status Grand Prix Polski na nartorolkach. By zostać sklasyfikowanym, należy wystartować na nartorolkach sportowych techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich i dowolną w Sprintach Dzierżoniów oraz Pętli Sowiogórskiej. W Grand Prix Polski 2019 są osobne klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych co 10 lat. Dla najlepszych atrakcyjne nagrody, w tym finansowe.

Czytaj więcej...

W czwartek 27 czerwca uruchomiliśmy zapisy na Knock-out Sprinty Dzierżoniów, czyli zawody, które powinny dać kibicom, a także uczestnikom, sporo frajdy. Tego typu wyścigi, choć charakterystyczne dla nartorolkowej rywalizacji na świecie, nie były znane dotąd w Polsce. Uczestnicy 1. KO Sprintów Dzierżoniów przejdą więc do historii dyscypliny jako pierwsze osoby biorące udział w prawdziwych nartorolkowych sprintach w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Warto pamiętać, że przy zgłoszeniu się do 30 czerwca na zawody II tury, która odbędzie się w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku w drugi weekend sierpnia, można skorzystać z najniższej opłaty startowej za te biegi.

Czytaj więcej...

Przypomiamy, że niedziela 16 czerwca to ostatni dzień rejestracji premiowanej najniższą opłatą startową w zawodach I tury cyklu Vexa Skiroll Tour 2019.

Czytaj więcej...

W niedzielę 26 maja uruchomiliśmy zapisy na wszystkie biegi wchodzące w skład cyklu w 2019 roku. Zachęcamy do wcześniejszych rejestracji, ze względu na możliwe oszczędności w opłatach startowych. Zapisz się jeszcze dziś.

Czytaj więcej...

Proponujemy zmiany w zasadach naliczania punktów, na podstawie których powstanie klasyfikacja generalna Vexa Skiroll Tour 2019. Planujemy również zmniejszyć liczbę zawodów, które trzeba ukończyć, by znaleźć się w końcowej generalce. Wyjaśniamy, jak naszym zdaniem powinny wyglądać zasady naliczania punktów w 2019 roku. Prosimy o komentarze lub wasze pomysły.

Czytaj więcej...

Znamy już wszystkie daty, miejsca i biegi, które w 2019 roku będą tworzyły Vexa Skiroll Tour. W trzecim sezonie cyklu zawodnicy będą rywalizować przez cztery weekendy w każdym miesiącu od lipca do października.

Czytaj więcej...

Trwają ustalenia z Polskim Związkiem Narciarskim, by pierwszy etap tegorocznego cyklu Vexa Skiroll Tour - lipcowe zawody w Górach Sowich - były równocześnie Mistrzostwami Polski PZN amatorów w biegach na nartorolkach. W sobotę 30 marca 2019 roku przedstawiciele Związku wizytowali trasy w Pieszycach i Dzierżoniowie.

Czytaj więcej...

Wszystko wskazuje na to, że w czasie trzeciego sezonu cyklu Vexa Skiroll Tour zawodnicy będą walczyć o miejsca w poszczególnych biegach i klasyfikacji generalnej w trakcie czterech weekendów od lipca do października 2019 roku.

Czytaj więcej...

Zawody I tury cyklu Vexa Skiroll Tour 2018, które odbywały się w ostatni weekend lipca w Pieszycach na Dolnym Śląsku, znalazły się wśród “Najlepszych Imprez Promujących Region” w plebiscycie gospodarczym Sudeckie Kryształy 2018.

Czytaj więcej...

W tym sezonie w Vexa Skiroll Tour rywalizowało sześć zespołów zgłoszonych formalnie do udziału w cyklu. Po finale naszego serialu - biegu Przehyba Uphill - podsumowaliśmy klasyfikację generalną. Teamy zostały udekorowane 7 października podczas ceremonii na Przehybie.

Czytaj więcej...