Na sobotę i niedzielę - 30 i 31 lipca 2022 roku - zostało zaplanowane III Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Zawodnicy zmierzą się w trzech biegach zbliżonych charakterem i trudnością do zmagań każdej sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Udział otwarty jest dla wszystkich - wyczynowców i amatorów - z Polski i zagranicy.

Czytaj więcej...

Po pięciu sezonach, w których odbywał się cykl Vexa Skiroll Tour, organizatorzy zdecydowali o jego zawieszeniu. W 2022 roku zaplanowano tylko jeden weekend zawodów. Przeczytaj, które to będą biegi i jakie są przyczyny wstrzymania organizacji cyklu.

Czytaj więcej...

Opublikowaliśmy oficjalne galerie zdjęć, które zrobiliśmy podczas finałowej tury cyklu - biegów Bachledówka Uphill I i II - jak też dekoracji w klasyfikacjach generalnych - indywidualnych i teamowych.

Czytaj więcej...

Jadwiga Grynkiewicz (MT-Sport) i Ireneusz Rabski (Skipol.pl Team) techniką klasyczną oraz Marcelina Wojtyła (Skipol.pl Team / AZS AWF Katowice) i Wojciech Wojtyła (Skipol.pl Team / MKS Istebna) to zwycięzcy końcowej klasyfikacji generalnej V sezonu cyklu Vexa Skiroll Tour. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył Skipol.pl Team. Publikujemy pełne wyniki.

Czytaj więcej...

Jadwiga Grynkiewicz i Ireneusz Rabski techniką klasyczną oraz Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła wygrywają finał V sezonu cyklu - Vexa Skiroll Tour. Sprawdź wszystkie wyniki.

Czytaj więcej...

Opublikowaliśmy klasyfikacje generalne indywidualne i teamowe po przedostanich zawodach - Bachledówka Uphill I. Przed zawodami finałowymi, które odbędą się w niedzielę 3 października, prowadzą - techniką klasyczną Jadwiga Grynkiewicz i Grzegorz Legierski, a dowolnie Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła. W klasyfikacji drużyn prowadzi Skipol.pl Team.

Sprawdź rankingi:

Jadwiga Grynkiewicz i Robert Faron techniką klasyczną oraz Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła dowolnie to zwycięzcy rozegranych po raz pierwszy zawodów Bachledówka Uphill I, biegu na dystansie 10 km z przewyższeniem 280 m na trasie z Cichego - Miętustwa na Bachledówkę. Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami.

Czytaj więcej...

Prosimy o zapoznanie się z bieżącymi informacjami związanymi z organizacją zawodów IV tury cyklu - Bachledówka I i II - które odbędą się na Zachodnim Podhalu 2 i 3 października 2021 roku.

Czytaj więcej...

Nagrody finansowe w wysokości 4000 zł, a także mnóstwo nagród rzeczowych otrzymają zawodnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej cyklu open i w kategoriach wiekowych. Rozdanie nagród już w niedzielę 3 października po finale - Bachledówka Uphill II.

Czytaj więcej...

Informujemy, że finał cyklu - Bachledówka Uphill II odbędzie się w niedzielę 3 października o godzinie 13:00, czyli trzy godziny później, niż początkowo planowano. Powodem jest wzmożony ruch pielgrzymkowy na mecie biegu - Bachledówce - związany z niedawną beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj więcej...

W pierwszy weekend października 2021 roku na Podhalu Zachodnim, w gminie Czarny Dunajec, odbęda się dwa ostatnie biegi na nartorolkach zaliczane do cyklu Vexa ST. W sobotę i niedzielę, 2 i 3 października zawodnicy pobiegną różnymi trasami z metą na Bachledówce.

Czytaj więcej...

Po trzech z czterech weekendowych zmagań przewidzianych w 2021 roku w klasyfikacji generalnej teamów nadal prowadzi Skipol.pl Team, który powiększył przewagę nad drugim w tabeli teamem nabiegowkach.pl. Na trzecim miejscu niezmiennie Karkonosze Team.

Czytaj więcej...