Komunikat przedstartowy dla Bachledówka Uphill I i II

Prosimy o zapoznanie się z bieżącymi informacjami związanymi z organizacją zawodów IV tury cyklu - Bachledówka I i II - które odbędą się na Zachodnim Podhalu 2 i 3 października 2021 roku.

Co nowego?

W stosunku do pierwotnie ogłaszanych informacji mamy zmiany:

 • Bieg Bachledówka Uphill II w niedzielę 3 października odbędzie się o godz. 13:00, czyli trzy godziny później, niż w pierwotnych planach (przeczytaj komunikat o zmianie godziny Bachledówka Uphill II).
 • Ze względu na awarię elektronicznego systemu pomiaru czasu, którym dysponujemy, czas na mecie obu biegów będzie mierzony ręcznie. Przetestowaliśmy tę formę pomiaru, przy frekwencji panującej na naszych zawodach jesteśmy w stanie zmierzyć czas z identyczną dokładnością, co system elektroniczny. Zwłaszcza, że i tak do tej pory czas był przedstawiany z dokładnością do 1 sekundy. Dla zawodników efekt pozostaje taki sam. Wyniki jesteśmy w stanie przedstawić równie szybko, co zazwyczaj.

Formalności w biurze zawodów

Prosimy zawodników o wcześniejsze załatwianie formalności w biurze zawodów. Osoby dokonujące opłaty startowej gotówką proszone są o przygotowanie odliczonych kwot. W okolicy biura zawodów nie ma gdzie rozmienić pieniędzy.

Start w dwóch biegach w jeden weekend

Zawodnicy biorący udział w obu biegach dokonują jednej odprawy w biurze zawodów w sobotę. Po sobotnim starcie w Bachledówka Uphill I zachowują numer startowy i korzystają z niego ponownie w niedzielę podczas startu w Bachledówka Uphill II. W skrócie: jeden numer startowy obowiązuje podczas dwóch biegów.

Uwaga! W wypadku startu w niedzielę inną techniką niż w sobotę (zmiana konkurencji w stosunku do soboty), należy w niedzielę przed startem w biurze zawodów odebrać naklejkę na numer startowy i ponowić kontrolę techniczną sprzętu. Kontroli technicznej należy dokonać przy każdej zmianie nartorolek lub ich podzespołów. W niedzielę biuro zawodów jest czynne krótko. Kto będzie tego dnia załatwiał sprawy w biurze zawodów, proszony jest o przybycie do godziny 12:00 !

Wydawanie numerów startowych

Numery startowe wydawane są w biurze zawodów wraz z agrafkami umożliwia­jącymi przypięcie ich do odzieży. Uwaga! Numer należy przypiąć z przodu w okolicach piersi lub żołądka, nie należy też go niczym zakrywać.

Sprzęt i kontrola techniczna

Wszyscy zawodnicy przed startem zobowiązani są do przedstawienia swoich nartorolek do kontroli technicznej w biurze zawodów w godzinach pracy biura. Nartorolki dopuszczone do startu są oznaczone odpowiednią naklejką kontrolną z numerem startowym zawodnika. W wypadku wymiany sprzętu lub jego podzespołów należy ponownie przedstawić nartorolki do kontroli technicznej.

Do udziału w zawodach dopuszczeni będą zawodnicy wyłącznie na nartorolkach z kołami z naturalnej, czarnej gumy. Sprzęt wyposażony w koła poliuretanowe lub kauczukowe nie spełnia wymogów, poza wyjątkami wymienionymi w regulaminie cyklu.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy muszą na trasie zawodów być wyposażeni w kaski. Zalecamy też start w okula­rach w celu ochrony oczu przed grotami kijów innych uczestników. Kije zawodników mogą być dowolnej długości.

Informacje o zawodach

Bachledówka Uphill I

sobota 2 października 2021 roku

szczegółowe informacje: http://tour.vexa.pl/biegi/iv-tura/bachledowka-uphill-i.html
regulamin zawodów: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/2021/regulamin-zawodow-bachledowka-uphill-i-2021.html

Program

 • 11:00 - 12:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 11:00 - 12:30 - weryfikacja uczestników, odbiór numerów startowych i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 13:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 13:05 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 14:45 - rozpoczęcie dekoracji przy mecie
 • 15:30 - rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking przy starcie

Biuro zawodów i start

Zobacz w mapach Google: https://goo.gl/maps/tLfMBFV9qKVXv1gj6
Biuro zawodów zlokalizowane jest na parkingu w Cichem Miętustwie w bliskiej odległości od kościoła NMP Królowej Polski. Biuro zawodów czynne jest w godzinach 11:00-12:30.

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników jest duży parking zlokalizowany przy samym starcie zawodów.

Depozyt

Zawodnicy mogą przekazać organizatorowi rzeczy zapakowane w swoich torbach do przewiezienia na metę. Zalecamy przygotowanie ubrań i butów do pełnego przebrania się. Depozyt można przekazać do pojazdu organizatora przy biurze zawodów na parkingu w godzinach 12:30-­12:45. Samochód z depozytem odjeżdża na metę przed startem pierwszego zawodnika. Organizator nie bierze odpowiedzialności za przekazane rzeczy.

Punkty odżywcze

Jeden punkt z wodą znajduje się na mecie zawodów.

Dekoracje i zakończenie

Ceremonia dekoracji odbędzie się o 14:45 na Bachledówce, w bliskiej odległości od mety.

Nagrody i losowania

Trzech najlepszych zawodników obu płci w klasyfikacjach open i kategoriach wiekowych, dla każdej z konkurencji, otrzyma medale. Wśród wszystkich uczestników zawodów na zakończenie zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów, w tym: buty do nartorolek marki Spine, okulary sportowe R2, pokrowce, rękawiczki i różnego typu akcesoria markek Vexa i STC. Wartość nagród wynosi blisko 1100 zł.

Transport z mety na parking

Po ukończeniu rywalizacji zawodnicy zostaną zwiezieni busami organizatora na parking przy starcie. Busy będą kursować wahadłowo, aż zwiozą wszystkich uczestników. Prosimy o cierpliwość. Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w komunikacji zbiorowej.

Bachledówka Uphill II

finał cyklu Vexa Skiroll Tour 2021

niedziela 3 października 2021 roku

szczegółowe informacje: http://tour.vexa.pl/biegi/iv-tura/bachledowka-uphill-ii.html
regulamin zawodów: http://tour.vexa.pl/informacje/regulaminy/2021/regulamin-zawodow-bachledowka-uphill-ii-2021.html

Program

 • 11:30 - 12:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 11:30 - 12:30 - weryfikacja uczestników, odbiór numerów startowych i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 13:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 13:05 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 14:45 rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking przy starcie
 • 15:30 - rozpoczęcie dekoracji przy mecie w Bachledówka Uphill II
 • 16:00 - rozpoczęcie dekoracji w klasyfikacji generalnej Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021
 • ok. 16:30 - zwiezienie pozostałych zawodników na parking przy starcie

Biuro zawodów i start

Zobacz w mapach Google: https://goo.gl/maps/o9us6ogo76sgdn4h9
Biuro zawodów zlokalizowane jest na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cichem.

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników jest parking zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cichem, a w wypadku braku miejsc na tym parkingu należy pozostawić samochody wzdłuż drogi za szkołą.

Depozyt

Zawodnicy mogą przekazać organizatorowi rzeczy zapakowane w swoich torbach do przewiezienia na metę. Zalecamy przygotowanie ubrań i butów do pełnego przebrania się. Depozyt można przekazać do pojazdu organizatora przy biurze zawodów na parkingu w godzinach 12:30-­12:45. Samochód z depozytem odjeżdża na metę przed startem pierwszego zawodnika. Organizator nie bierze odpowiedzialności za przekazane rzeczy.

Punkty odżywcze

Na mecie na zawodników oprócz wody będzie czekała też herbata i słodki poczęstunek przygotowany przez lokalną społeczność. Będzie też można odpłatnie zakupić dania regionalne. Sugerujemy zabrać ze sobą pieniądze na metę, by w czasie oczekiwania na dekoracje skosztować przygotowanych specjałów.

Dekoracje i zakończenie

Dekoracja odbędzie się na Bachledówce w okolicach mety. Ponieważ Bachledówka Uphill II jest w tym roku finałem cyklu, przygotowanie dekoracji i zakończenia potrwa trochę dłużej niż zwykle. Musimy nie tylko opublikować wyniki z tego biegu i odczekać regulaminowy czas na ewentualne protesty, ale także policzyć punkty do klasyfikacji generalnych - indywidualnej i teamowej - przygotować dyplomy i nagrody. Dlatego przewidujemy, że dekoracje rozpoczną się o 15:30. Z góry dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość w oczekiwaniu na dekoracje.

Transport z mety na parking

Po ukończeniu rywalizacji zawodnicy zostaną zwiezieni busami organizatora na parking przy starcie. Pierwszy transport zaplanowaliśmy na 14:45. Sugerujemy kierowcom, by w czasie oczekiwania na wyniki zjechali po swoje samochody i wrócili na Bachledówkę przed 15:30, gdy zaczną się dekoracje. Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w komunikacji zbiorowej.

Nagrody i losowania

Trzech najlepszych zawodników obu płci w Bachledówka Uphil II w klasyfikacjach open i kategoriach wiekowych, dla każdej z konkurencji, otrzyma medale. Wśród wszystkich uczestników zawodów na zakończenie zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów, w tym: nartorolki kompozytowe Vexa, pokrowce, rękawiczki i różnego typu akcesoria markek Vexa i STC. Wartość nagród wynosi 1400 zł.

Organizatorzy IV tury Vexa Skiroll Tour

Organizatorami zawodów Bachledówka Uphill I i II są: