Dwa nartorolkowe biegi na Bachledówkę zakończą piąty sezon cyklu Vexa Skiroll Tour

W pierwszy weekend października 2021 roku na Podhalu Zachodnim, w gminie Czarny Dunajec, odbęda się dwa ostatnie biegi na nartorolkach zaliczane do cyklu Vexa ST. W sobotę i niedzielę, 2 i 3 października zawodnicy pobiegną różnymi trasami z metą na Bachledówce.

W 2021 roku do cyklu Vexa Skiroll Tour zaliczanych jest dziewięć zawodów, z których siedem już się odbyło (sprawdź wyniki), a ostatnie dwa - na Podhalu - jeszcze przed nami. Oba biegi odbędą się w gminie Czarny Dunajec na trasach w większości prowadzących pod górę. Oba zakończą się na szczycie Bachledówki - na wysokości około 950 m n.p.m., gdzie ze wszystkich stron roztaczają się niepowtarzalne widoki na otaczające pasma górskie, w tym oczywiście Tatry.

W sobotę 2 października o godzinie 13:00 zawodnicy wystartują w Bachledówka Uphill I. Do pokonania będzie dystans 10 km i przewyższenie 280 m. W niedzielę 3 października także o 13:00 odbędzie się Bachledówka Uphill II, finał cyklu Vexa Skiroll Tour, na dystansie 9 km z przewyższeniem 280 m. Bieg obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą być sklasyfikowani w końcowej generalce cyklu. Przypominamy także teamom biorącym udział w rywalizacji drużynowej, że warunkiem sklasyfikowania zespołu w generalce jest udział przynajmniej dwóch reprezentantów w finale cyklu, czyli niedzielnym biegu Bachledówka Uphill II.

W obu wyścigach na Bachledówkę, tak jak w całym cyklu, prowadzone będa osobne klasyfikacje dla startujących techniką klasyczną i dowolnie. Zawodnicy zobowiązani są do startu na nartorolkach wyposażonych w koła z czarnej, naturalnej gumy. Regulamin nakłada też obowiązek startu w kaskach.

Każde z zawodów wchodzących w skład cyklu to samodzielna impreza, w której są wyznaczani i dekorowani zwycięzcy w kategoriach open i wiekowych. Na najlepsze trójki - kobiet i mężczyzn - w biegach na Bachledówkę czekają już medale. Po zawodach odbędzie się tradycyjne losowanie nartorolkowego wyposażenia. Można wygrać m.in. buty do nartorolek marki Spine, czy nartorolki kompozytowe sponsora tytularnego Vexa.

Zapisy do zawodów odbywają się przez internet na stronie zapisy do czwartku 30 września włącznie. Kto zapisze się przez internetowy formularz, otrzyma zniżkę w opłacie startowej, którą będzie mógł wpłacić gotówką w biurze zawodów. Zniżki przyznawane są także za start w obu biegach w ciągu jednego weekendu. Możliwe są także zgłoszenia w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem zawodów.

Więcej o nadchodzących zawodach: