Przed finałową turą nadal prowadzi Skipol.pl Team

Po trzech z czterech weekendowych zmagań przewidzianych w 2021 roku w klasyfikacji generalnej teamów nadal prowadzi Skipol.pl Team, który powiększył przewagę nad drugim w tabeli teamem nabiegowkach.pl. Na trzecim miejscu niezmiennie Karkonosze Team.

Skipol.pl Team pozostaje faworytem do zwycięstwa w 2021 roku. Po III turze cyklu zespół ten powiększył przewagę nad sklasyfikowanym na drugim miejscu teamem nabiegowkach.pl do 471 punktów. Taką liczbę puntów dają przynajmniej dwa zwycięstwa indywidualne w jednym z biegów zaliczanych do cyklu. Trudno będzie nadrobić tę stratę. Jedyna szansa dla teamu nabiegowkach.pl, który w historii cyklu trzy razy zwyciężał klasyfikację drużynową, to bardzo dobre wyniki jego zawodników w IV turze na Podhalu i ewentualne absencje członków Skipol.pl Team. Jeszcze większą stratę do drugiego miejsca - aż 539 punktów - ma trzeci w tabeli Karkonosze Team.

Sklasyfikowane po trzeciej turze zawodów na miejscach czwartym i piątym, odpowiednio TN Biegówki Wesoła i Grupa Dyżego Ryzyka Wałbrzych, mają również ogromne straty nie tylko do lidera, ale też drużyn bezpośrednio powyżej w rankingu. Możemy się więc spodziewać, że z dużym prawdopodobieństwem na koniec cyklu zespoły utrzymają swoje dotychczasowe pozycje. Przekonamy się już po IV rundzie finałowej, która odbędzie się 2 i 3 października na Podhalu w gminie Czarny Dunajec.

Zobacz pełną klasyfikację generalną zespołową Vexa Skiroll Tour 2021.