Uwaga! Zmiana godziny biegu Bachledówka Uphill II na 13:00

Informujemy, że finał cyklu - Bachledówka Uphill II odbędzie się w niedzielę 3 października o godzinie 13:00, czyli trzy godziny później, niż początkowo planowano. Powodem jest wzmożony ruch pielgrzymkowy na mecie biegu - Bachledówce - związany z niedawną beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na szczycie Bachledówki w Czerwiennem, tuż przy mecie obu zawodów Bachledówka Uphill, znajduje się kościół Ojców Paulinów, a msze święte organizowane tam w niedzielę przyciągają rzesze wiernych. W początkowych ustaleniach duszpasterze kościoła zgodzili się zmienić godziny nabożeństw tak, by nie kolidowały z czasem dobiegania zawodników na metę.

Dom Paulinów na Bachledówce przez siedem lat (1967-1973) był miejscem spędzania miesięcznego wypoczynku Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po jego beatyfikacji na Bachledówkę zaczęli pielgrzymować wierni nie tylko z okolic, ale także z całej Polski, a przesunięcie godzin liturgii przestało być możliwe, gdyż spowodowałoby bardzo duże zamieszanie.

W związku z tym jedynym wyjściem jest przesunięcie godziny startu o trzy godziny w stosunku do pierwotnych planów, na 13:00, gdy zakończą się przedpołudniowe msze, a wierni zjadą z góry. Bachledówka Uphill II odbędzie się więc w niedzielę 3 października o 13:00. Przepraszamy za tę zmianę, ale to jedyna możliwość, by zawody mogły się odbyć. To finał bieżącego sezonu cyklu, więc bieg bardzo dla nas ważny.

Zmiana godziny rozpoczęcia biegu wymusiła też modyfikację programu niedzielnych zawodów, który kształtuje się następująco:

niedziela 03.10.2021 roku

  • 11:30 - 12:30 - zapisy w biurze zawodów, weryfikacja uczestników, wydawanie numerów startowych i kontrola techniczna sprzętu
  • 13:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
  • 13:05 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
  • 15:30 - rozpoczęcie dekoracji w Bachledówka Uphill II
  • 16:00 - rozpoczęcie dekoracji w klasyfikacji generalnej Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021
  • ok. 16:30 - rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking przy starcie

W związku z opisanymi wyżej zmianami zaktualizowany został także Regulamin Zawodów Bachledówka Uphill II.