W 2022 roku cykl Vexa Skiroll Tour nie odbędzie się

Po pięciu sezonach, w których odbywał się cykl Vexa Skiroll Tour, organizatorzy zdecydowali o jego zawieszeniu. W 2022 roku zaplanowano tylko jeden weekend zawodów. Przeczytaj, które to będą biegi i jakie są przyczyny wstrzymania organizacji cyklu.

W 2022 roku cykl Vexa Skiroll Tour nie będzie się odbywał. Trudno teraz określić, czy zostanie wznowiony w kolejnych latach, nie ma w tej chwili takich planów. W tym roku chcemy zorganizować zawody w Górach Sowich - w Pieszycach i Dzierżoniowie - które w ostatnich latach odbywały się w formule Grand Prix Polski. Pracujemy nad tym, by odbyły się wszystkie trzy biegi - Uphill Gór Sowich, KO Sprinty Dzierżoniów oraz Pętla Sowiogórska - ta ostatnia na całkowicie nowej, bardzo ciekawej trasie. Planowana data rozgrywania III Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach to 30 i 31 lipca 2022 roku. Już teraz zapraszamy, o szczegółach tej imprezy będziemy informować w kolejnych tekstach.

Przez poprzednie pięć lat włożyliśmy ogromny wysiłek, by rozwinąć polską rywalizację na nartorolkach. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce cykl, który mamy nadzieję, podobał się wielu uczestnikom. Dostrzegamy, że współzawodnictwo na asfalcie stało się w naszym kraju bardziej dojrzałe. Za pośrednictwem naszego cyklu wiele przyjętych przez nas rozwiązań zostało przyjętych jako ogólnopolski standard. Wystarczy choćby spojrzeć na regulaminy większości polskich imprez dla biegających na nartorolkach, wiele zapisów to wierna kopia wprowadzonych przez nas zasad.

Niestety w ostatnich dwóch latach frekwencja w zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour zamiast rosnąć, wyraźnie malała. Szczególnie małym zainteresowaniem cieszyły się biegi organizowane w Małopolsce, choć odbywały się w atrakcyjnych miejscach i na ciekawych trasach.

- Zorganizowanie takiego cyklu jak Vexa Skiroll Tour to ogromny wysiłek, zwłaszcza że zespół pracujący przy zawodach był skromny, a na pomoc w organizacji poszczególnych biegów, poza lokalnymi gospodarzami, mogliśmy liczyć głównie od naszych rodzin i przyjaciół - tłumaczy Michał Rolski - pomysłodawca i współorganizator cyklu.

- Przykładowo w 2021 roku odbyło się 9 biegów, natomiast prace przygotowawcze prowadziliśmy przy 11 zawodach - 2 w Międzylesiu się nie odbyły. Wysoki poziom organizacyjny wymaga ogromnego zaangażowania i to nie tylko w trakcie odbywania się samych zawodów, ale na długo przed, czy po każdym biegu. To zabiera mnóstwo czasu. Podejmując się prowadzenia jedynego polskiego otwartego serialu biegów na nartorolkach liczyliśmy na stały wzrost frekwencji, a co za tym idzie przypływ środków, które pozwoliłyby np. oddelegować część prac, zatrudnić kogoś do pomocy, czy zdobyć większe zainteresowanie sponsorów. Niestety frekwencja sukcesywnie malała. Dlatego nie widzimy dalszej możliwości organizacji Vexa Skiroll Tour. Przynajmniej na razie - wyjaśnia Michał Rolski.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te pięć lat byli z nami. Zaczynając od zawodników, przez samorządy współorganizujące z nami biegi na swoich terenach, sponsorów, po wolontariuszy, a w szczególności nasze rodziny i przyjaciół.

Pragniemy zaznaczyć, że wciąż chcemy organizować zawody na nartorolkach dla społeczności miłośników małych kółek, liczymy że w tym roku spotkamy się na Grand Prix Polski w Górach Sowich - imprezie która w naszym kalendarzu zawsze cieszyła się największą frekwencją i poziomem sportowym. Do zobaczenia!

Organizatorzy - portal nartorolki.pl i firma MT-Sport.