Pętla Sowiogórska 2018

Jedyny w cyklu bieg na dłuższym dystansie. Zawody prowadzone są na płaskiej "pętli" o długości 7,2 km w północnej części gminy Pieszyce. Przez większość trasy zawodnikom towarzyszą widoki na panoramę Gór Sowich i Masyw Ślęży.

Data Godzina startu dystans DYSTANS Charakter Forma startu
29.07.2018 10:00 30 km
zaliczany do klasyfikacji cyklu
7 km
poza klasyfikacją cyklu
na pętli 7,2 km
teren płaski
wspólny

 

ZAPISZ SIĘ

Uwaga! Zmiana trasy!
Z powodów niezależnych od organizatora trasa zawodów Pętla Sowiogórska 2018 uległa zmianie, pętla została skrócona z 10 km do 7,2 km, a zawodnicy rywalizujący na dystansie 30 km będą pokonywać ją 4 razy. Przeczytaj więcj o przyczynach zmiany przebiegu trasy zawodów Pętla Sowiogórska 2018.

2018-07-10

Trasa zawodów

Drukuj

Pętla Sowiogórska 2018 - mapa trasy w kształcie klucza

Pobierz mapę trasy Pętli Sowiogórskiej 2018 w formacie PDF

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi asfaltowymi drogami wyłączonymi z ruchu pojazdów. Kształt trasy przypomina klucz. Połowę jej długości uczestnicy biegu pokonują wahadłowo korzystając z jednego odcinka drogi i poruszając się na nim w obu kierunkach. Na pozostałej części ruch zawodników odbywa się tylko w jednym kierunku.

Start znajduje się we wsi Bratoszów na północ od Pieszyc w okolicy stawu na ul. Stawowej. Zawodnicy po starcie biegną ul. Stawową do skrzyżowania z ul. Świdnicką i Dolną w Pieszycach. Ten odcinek pokryty jest doskonałej jakości asfaltem, a do dyspozycji sportowców jest cała szerokość drogi (dwa pasy ruchu). Następnie ostry skręt w lewo w ul. Dolną i bieg w kierunku północnym. Niemal na całej długości ul. Dolnej jeden pas jezdni jest nieprzejezdny dla kół nartorolek sportowych ze względu na zły stan asfaltu, zawodnicy powinni poruszać się na tym odcinku drugim pasem (na początku lewym, późnej prawym). Na ul. Dolnej znajdują się dwa asfaltowe progi zwalniające możliwe do pokonania na nartorolkach, tu należy zachować szczególną ostrożność. Na końcu ul. Długiej następuje skręt w prawo, następnie nawrót na rondzie w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara i bieg w kierunku zachodnim po średniej jakości asfalcie z powrotem do Bratoszowa. W Bratoszowie przy stawie kończy się część trasy, na której zawodnicy poruszają się tylko w jedną stronę.

Po dobiegnięciu do stawu w Bratoszowie rozpoczyna się dobry asfalt, a zawodnicy kontynuują bieg w kierunku zachodnim korzystając wyłącznie z prawego pasa. Od tego miejsca sportowcy na trasie poruszają się w obu kierunkach, należy więc uważać na rywali nadjeżdżających z przeciwka. Tu asfalt jest bardzo dobrej jakości, a droga szeroka. Za końcem zabudowań w Bratoszowie droga skręca na północ. Zawodnicy krótko biegną w tym kierunku, by na najbliższym skrzyżowaniu skręcić niemal prostopadle w lewo i kontynuować bieg w kierunku zachodnim po drodze pokrytej asfaltem średniej i dobrej jakości. Przy pierwszych zabudowaniach w Piskorzowie droga skręca w lewo w kierunku południowym. W tym miejscu znajduje się duży, asfaltowy plac, na którym zawodnicy wykonują nawrót odwrotnie do wskazówek zegara, by kontynuować bieg w odwrotnym kierunku - na wschód. Tu znów należy uważać na rywali biegnących z przeciwnej strony. Na najbliższym skrzyżowaniu skręt w prawo i drogą przez Bratoszów prawym pasem uczestnicy biegu dobiegają do stawu - miejsca w którym zlokalizowany był start i kończy się jedna pęta.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Zawodnicy biorący udział w biegu na 30 km pokonują trasę 4 razy, zawodnicy uczestniczący w biegu na 7 km pokonują trasę jeden raz.

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2018. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich po przerwie 3 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują razem zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest netto i liczony od momentu przecięcia przez Uczestnika linii startowej do momentu przecięcia przez Uczestnika linii końcowej - mety zawodów. Pierwszych 10 zawodników z każdej Konkurencji klasyfikowanych jest na liście wyników zgodne z faktyczną kolejnością przecięcia linii mety.

Program

Pętla Sowiogórska

  • 8:30 - 9:00 - zapisy w biurze zawodów
  • 8:30 - 9:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 10:00 - start do biegów na 30 km i 7 km  na nartorolkach techniką klasyczną
  • 10:03 - start do biegów na 30 km i 7 km na nartorolkach techniką dowolną
  • 10:05 - start do biegów na 30 km i 7 km na pompowanych kołach
  • 12:30 - rozpoczęcie dekoracji

Dekoracje odbędą się po ukończeniu zawodów przez wszystkich uczestników biegu przy północno-zachodniej krawędzi stawu w Bratoszowie, w pobliżu miejsca gdzie przed zawodami znajdowało się biuro zawodów.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
8:30-9:30 N50.743636, E16.593216

Biuro zawodów znajduje się na parkingu w Bratoszowie koło Pieszyc w okolicy północnej krawędzi stawu. Start zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od biura zawodów, także w Bratoszowie w okolicach północno-wschodniego krańca stawu przy ul. Stawowej (na prawej jezdni tuż za rozwidleniem dróg).

Drukuj
Usytowanie startu i biura zawodów Pętli Sowiogórskiej 2018
 

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników są dwa parkingi gruntowe mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Parkingi zlokalizowany są: wzdłuż drogi gruntowej za biurem zawodów przy zachodniej krawędzi stawu oraz w okolicach wschodniej krawędzi stawu. Uwaga! Wyjazd z parkingów będzie możliwy dopiero po ukończeniu biegu przez ostatniego zawodnika. Uprasza się zawodników o nie parkowanie na tasie zawodów!

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW 30 km LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW 7 km limit zawodników na starcie
12 lat 180 minut 90 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia  Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Pętli Sowiogórskiej Łączna wysokość opłaty startowej za I turę, tj. Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską
do 17.06.2018 60 zł 100 zł
od 18.06.2018 do 26.07.2018 70 zł 120 zł
w biurze zawodów 28.07.2018 lub 29.07.2018 80 zł 140 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich zawodach cyklu łączna opłata startowa wynosi 250 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie zawody do 26.07.2018 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

  • napoje zimne, żele energetyczne oraz suche przekąski w punkcie żywieniowym przy trasie zawodów
  • numer startowy z chipem
  • elektroniczny pomiar czasu
  • zabezpieczenie medyczne

Organizatorzy

Misto i Gmina Pieszyce MT-Sport Marek Tokarczyk Portal nartorolki.pl

 

Sponsorzy i partnerzy

Bielawska Grupa Motorsport Góry Sowie na cały rok Pieszyce i Wielka Sowa
Vexa Skigo sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
SiS - Science in Sport Czubajówka Nartorolkówka Dzierżoniów

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2018
Regulamin Zawodów Pętla Sowiogórska 2018
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

ZAPISZ SIĘ