Przehyba Uphill

V Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach

Bieg pod górę ze startu indywidualnego na najtrudniejszym asfaltowym podbiegu w Polsce nazywany polskim Lysebotn Opp. Porównanie z kultowym nartorolkowym biegiem pod górę, organizowanym w ramach norweskiego ski festiwalu Blink, w którym startują największe światowe gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu, jest jak najbardziej właściwe, biorąc pod uwagę podobny dystans i przewyższenie obu zawodów. Trasa Przehyba Uphill prowadzi z Gabonia niemal na sam szczyt jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego - Przehybę (1175 m n.p.m.).

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
22.09.2019 11:00 6,7 km 580 m 550 m / 1130 m indywidualny

 

zapisz się

Trasa zawodów

Drukuj

Przehyba Uphill profil wysokościowy

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi po asfaltowej drodze pod administracją Nadleśnictwa Stary Sącz i wyłączonej z ruchu pojazdów. To droga leśna, na którą prawo wjazdu mają wyłącznie służby leśne i obsługa schroniska na Przehybie. Stan asfaltu początkowo przeciętnej jakości, występują liczne spękania. Pozostała część trasy, aż do mety, to asfalt doskonałej jakości. Trasa w wiekszości prowadzi w lesie wśród wysokich drzew dających osłonę przed słońcem i wiatrem. Start biegu rozpoczyna się w Gaboniu koło Starego Sącza w okolicach leśniczówki, przy znaku zakazu ruchu pojazdów.

Program

 • 9:15 - 10:15 - zapisy, weryfikacja uczestnikówi  odbiór numerów startowych oraz kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 10:40 - opublikowanie list startowych
 • 11:00 - start pierwszego zawodnika techniką klasyczną
 • ok. 11:15 - start pierwszego zawodnika techniką dowolną
 • ok. 11:25 - start pierwszego zawodnika na pompowanych kołach
 • 14:00 - rozpoczęcie dekoracji
 • 15:00 - rozpoczęcie zwożenia zawodników do punktu startu

 

zapisz się

Biuro zawodów i miejsce startu

GODZINY PRACY KOORDYNATY
9:15-10:15 N49.500629, E20.552935

Biuro zawodów znajduje się na terenie leśniczówki po prawej stronie przy zakazie ruchu na drodze prowadzącej na Przehybę. Biuro zawodów zostaje zamknięte na 45 minut przed czasem startu pierwszego zawodnika ze względu na konieczność przygotowania kolejności startu indywidualnego zawodników, wydrukowania list i powiadomienia uczestników z wyprzedzeniem o dokładnym czasie startu.

Drukuj
Mapa sytuacyjna - biuro zawodów i start - Przehyba Uphill
 

Ceremonia dekoracji

Dekoracja w 2016 rokuCeremonia dekoracji odbędzie się przed schroniskiem na Przehybie. Po zakończeniu biegu zawodnicy kibicują innym uczestnikom kończącym bieg. Następnie wszyscy przechodzą pieszo około 400 m w stronę szczytu Przehyby i zbierają się pod schroniskiem. Tam zostaną opublikowane wyniki nieoficjalne, a następnie odbędzie się ceremonia dekoracji.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest indywidualny. Zawodnicy rozpoczynają bieg w odstępach 15 sekund. Rozstawienie zawodników i przydział numerów startowych odbywa się zgodnie z Regulaminem zawodów Przehyba Uphill 2019. W pierwszej kolejności startują zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich (po starcie ostatniego zawodnika) następuje przerwa 3 minut i startują zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Przehyba Uphill Łączna wysokość opłaty startowej za III turę, tj. Łabowa Uphill i Przehyba Uphill
do 11.08.2019 60 zł 100 zł
od 12.08.2019 do 19.09.2019 70 zł 120 zł
w biurze zawodów 21.09.2019 lub 22.09.2019 80 zł 140 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich Zawodach Cyklu łączna opłata startowa za udział we wszystkich Zawodach Cyklu i Sprintach w Dzierżoniowie (łącznie 9 biegów) wynosi 350 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich Zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie Zawody do 25.07.2019 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • napoje zimne oraz suche przekąski na mecie
 • zabezpieczenie medyczne ratownika GOPR
 • przewiezienie rzeczy uczestnika ze startu na metę
 • zwiezienie uczestników po zakończeniu imprezy na start

Organizatorzy

Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

Sponsorzy i partnerzy

Gmina Stary Sącz Nadleśnictwo Stary Sącz Piwniczanka
Vexa Skigo sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
 Piekarnia EPI Stary Sącz GOPR Grupa Krynicka Spine - buty do nartorolek i biegówek
  Ośrodek Czubajówka Nartorolkówka  

 

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Przehyba Uphill 2019
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

zapisz się