Łabowa Uphill 2019

Bieg ze startu wspólnego na asfaltowej drodze prowadzącej z Łabowej koło Nowego Sącza w kierunku Feleczyńskiej Roztoki i Hali Łabowskiej. Zawody ze względu na duże przewyższenie, z nachyleniem średnio ponad 6%, należą do najtrudniejszych nartorolkowych biegów pod górę w Polsce. Bieg odbywa się po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
21.09.2019 13:00 7,5 km 430 m 440 m / 915 m wspólny

 

zapisz się

Trasa zawodów

Drukuj

Łabowa Uphill - profil wysokościowy

Opis trasy

Trasa zawodów rozpoczyna się w Łabowej, na parkingu zlokalizowanym przy drodze krajowej nr 75 na przeciwko kortów tenisowych. Prowadzi początkowo na południowy-zachód, by po około 500 m skręcić w prawo. Tą drogą zawodnicy pokonują kolejne 7 km, wpierw po drodze gminnej, następnie po drodze pod zarządem Nadleśnictwa Nawojowa mijając po drodze m.in. Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn i Feleczyn Szałas należące do tego nadleśnictwa. Meta zawodów znajduje się w okolicach końca asfaltu.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Łabowa UphillStart do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich po przerwie 5 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują razem zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

 • 11:00 - 12:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 11:00 - 12:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 13:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 13:05 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 13:07 - start do biegu na pompowanych kołach
 • 15:00 - rozpoczęcie dekoracji

Organizacja imprezy

Zawodnicy dokonują weryfikacji w biurze zawodów w Szałasie Feleczyn, tam też zostawiają samochody. Do depozytu oddają stroje i buty, w które przebiorą się na mecie. Następnie w ramach rozgrzewki zjeźdżają na nartorolkach do punktu startu (niecałe 3 km, nachylenie łagodne, około 100 m spadku na długości 3 km). Po ukończeniu biegu pobierają depozyt i przebierają się zostawiając nartorolki, buty narciarskie i inne niezbędne rzeczy w depozycie organizatora. W ramach rozbiegania schodzą lub truchtają na parking. Po ukończeniu biegu przez ostatniego zawodnika organizator zwozi depozyty na parking. Zawodnicy odbierają depozyty na podstawie okazanych numerów startowych. Dekoracja zawodników odbędzie się w bezpośrednim otoczeniu Szałasu Feleczyn, tam gdzie zaparkowane są samochody.

 

zapisz się

Biuro zawodów

Biuro zawodów zlokalizowane jest w Szałasie Feleczyn, dużym, leśnym szałasie zlokalizowanym po lewej stronie trasy zawodów, w odległości około 2800 m za miejscem startu.

GODZINY PRACY KOORDYNATY
11:00-12:30 N49.513988, E20.826625
Drukuj

labowa uphill mapa pogladowa start meta biuro zawodow 1120px

Miejsce startu

Miejsce startu znajduje się w centrum Łabowej przy parkignu zlokalizowanym tuż przy drodze krajowej nr 75, po przeciwnej stronie w stosunku do kortów tenisowych.

MIEJSCE STARTU
N49.527547, E20.855165
Drukuj

Parkowanie

Parking dla zawodników przygotowany jest tuż przy biurze zawodów, w otoczeniu Szałasu Feleczyn, niecałe 3 km za miejscem startu.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Łabowa Uphill Łączna wysokość opłaty startowej za III turę, tj. Łabowa Uphill i Przehyba Uphill
do 11.08.2019 60 zł 100 zł
od 12.08.2019 do 19.09.2019 70 zł 120 zł
w biurze zawodów 21.09.2019 80 zł 140 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich Zawodach Cyklu łączna opłata startowa za udział we wszystkich Zawodach Cyklu i Sprintach w Dzierżoniowie (łącznie 9 biegów) wynosi 350 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich Zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie Zawody do 25.07.2019 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • napoje zimne oraz suche przekąski na mecie
 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne ratownika GOPR
 • przewiezienie rzeczy uczestnika na metę i z mety na miejsce dekoracji

Organizatorzy

Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

Sponsorzy i partnerzy

Gmina Łabowa Nadleśnictwo Nawojowa Piwniczanka
Vexa Skigo sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Piekarnia EPI Stary Sącz GOPR Grupa Krynicka Spine - buty do nartorolek i biegówek
  Ośrodek Czubajówka Nartorolkówka  

 

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Łabowa Uphill 2019
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

zapisz się