Uphill Zachodniego Podhala 2020

Bieg ze startu wspólnego po asfaltowych drogach prowadzących z Cichego na tyły Gubałówki, po terenach gmin Czarny Dunajec i Kościelisko. Trasa jest zmienna i bardzo urokliwa, a od zawodników wymaga różnych umiejętności. Uczestnicy znajdą na niej odcinki płaskie, lekko wznoszące się, strome podbiegi, a nawet krótkie, ale bezpieczne zjazdy w linii prostej. Bieg odbywa się przy ograniczonym ruchu pojazdów i pełnym zabezpieczeniu trasy przez organizatora.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
19.09.2019 11:00 10 km 390 m 740 m / 1120 m wspólny

 

zapisz się

Pobierz informacje o biegu w pliku PDF

Pobierz dokument PDF, w którym znajdziesz wszystkie istotne informacje o zawodach, w tym program minutowy, lokalizację biura zawodów, parkingu, startu, mety itp. Dokument jest także komunikatem przedstartowym dla uczestników zawodów.

Komunikat przedstartowy / informacje w pigułce o II turze VST 2020

 

Trasa zawodów

Drukuj

Uphill Zachodniego Podhala profil wysokościowy

Opis trasy

Trasa zawodów rozpoczyna się w Cichem Górnym na wysokości Orlika Ciche Górne. Na odcinku pierwszych 2,3 km droga pnie się łagodnie, a zawodnicy mają do dyspozycji szerokość dwóch pasów. Następnie trasa skręca ostro w lewo gdze czeka stromy podbieg o długości około 800 m na asfaltowej drodze o szerokości jednego pasa prowadzącej pomiędzy gospodarstwami. Na wypłaszczeniu skręt w prawo i bieg na odcinku o długości ponad 5 km o znacznie łagodniejszym profilu. Ta część trasy to niewielkie podbiegi, wiele płaskich partii drogi, a nawet nieznaczne zjazdy na prostych fragmentach, na których i tak większość będzie dodatkowo napędzać się kijami lub nogami. Po pokonaniu łącznie około 8,5 km trasa zawodów łączy się z ul. Tatrzańską prowadzącą na Gubałówkę z Dzianisza. Od tego momentu podbiegi stają się bardziej strome, a asfalt znacznie mniej komfortowy. Choć nawierzchnia pozbawiona jest dziur, grube ziarno asfaltu znacznie spowalnia jazdę. Na tym odcinku znajduje się też największy zjazd, jest on bezpieczny, prowadzi po prostym odcinku drogi (brak zakrętów), na jego końcu znajduje się przeciwstok, a struktura asfaltu nie pozwala na osiągnięcie zbyt dużych prędkości. Meta znajduje się w na grzbiecie Gubałówki w Butorowie, niemal przy samym końcu wzniesienia.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2020. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący na pompowanych kołach, następnie po przerwie 1 minuty rywalizujący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich po przerwie 5 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

 • 9:00 - 10:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 9:00 - 10:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 11:00 - start do biegu na sprzęcie z pompowanymi kołami
 • 11:01 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 11:06 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 14:00 - rozpoczęcie dekoracji w miejscu startu
 • 14:30 - zakończenie zawodów

Organizacja imprezy

Zawodnicy dokonują weryfikacji w biurze zawodów znajdującym się na terenie Orlika Ciche Górne przy samym miejscu startu zawodów. Przed startem przekazują rzeczy we własnych workach do wskazanego przez organizatora samochodu z depozytem, który zostanie przewieziony na metę. Ze względu na znaczną wysokość nad poziomiem morza końcowego punktu trasy wyścigu i jesienną porę, zalecamy zabranie ciepłej odzieży, ubrań oraz butów do pełnego przebrania się na mecie. Po ukończeniu biegu zawodnicy przechodzą na drugą stronę skrzyżowania, przy którym znajduje się meta, odbierają depozyt i przebierają się. Z tego miejsca busy sukcesywnie odwożą oczekujących na miejsce startu zawodów. Zakończenie zawodów i dekoracje odbędą się na terenie Orlika Cieche Górne.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

Biuro zawodów zlokalizowane jest na terenie Orlika Ciche Górne przy starcie zawodów.

GODZINY PRACY KOORDYNATY
9:00-10:30 N49.360965, E19.859377
Drukuj

Gubalowka Uphill start biuro zawodow

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników są parkingi ok. 200 m poniżej miejsca startu: przy kościele i ulicy oraz po drugiej stronie ulicy wjazd za domem parafialnym w stronę cmentarza. Parkingi zostały zaznaczone na powyższej mapce.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 150

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin i forma zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Uphill Zachodniego Podhala Łączna wysokość opłaty startowej za II turę, tj. Uphill Zachodniego Podhala i Przehyba Uphill
przez internet do 17.08.2020 60 zł 100 zł
przez internet od 18.08.2020 do 17.09.2020 70 zł 120 zł
osobiście w biurze zawodów 19.09.2020 80 zł 140 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • napoje zimne na mecie
 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne
 • przewiezienie rzeczy uczestnika na metę i z mety na miejsce dekoracji

Organizatorzy

Gmina Kościelisko Gmina Czarny Dunajec Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

Sponsorzy i partnerzy

logo CKIP 250px Vexa sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Skigo
Spine - buty do nartorolek i biegówek Ośrodek Czubajówka Nartorolkówka

 

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2020
Regulamin Zawodów Uphill Zachodniego Podhala 2020
Regulamin Sanitarny 2020
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

zapisz się