Uphill Gór Sowich 2019

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Trasa prowadzi z przedmieść Pieszyc przez Wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki. Bieg jest zaliczany do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour oraz do Grand Prix Polski na nartorolkach.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
27.07.2019 11:00 9 km 425 m 385 m / 810 m wspólny
Vexa Skiroll Tour Bieg zaliczany do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2019 oraz Grand Prix Polski 2019 Grand Prix Polski na nartorolkach

ZAPISZ SIĘ

Trasa zawodów

Drukuj

Uphill Gór Sowich - profil wysokościowy

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi po szerokiej, asfaltowej jezdni wyłączonej z ruchu pojazdów na czas zawodów. Stan asfaltu na pierwszych ponad 2 km trasy jest przeciętnej i dobrej jakości, występują liczne spękania, miejscami pojawiają się dziury. Pozostała część trasy, aż do mety, to asfalt o grubym ziarnie, droga bardzo dobrej jakości. Trasa w wiekszości prowadzi w lesie wśród wysokich drzew dających osłonę przed słońcem i wiatrem. Start biegu rozpoczyna się w Pieszycach Górnych na ul. Kościuszki. Zawodnicy biegną przez wieś Kamionki na Przełęcz Jugowską, gdzie kończy się wyścig.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich po przerwie 5 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują razem zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

 • 9:00 - 10:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 9:00 - 10:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 11:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 11:05 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 11:07 - start do biegu na sprzęcie z pompowanymi kołami
 • 13:00 - rozpoczęcie dekoracji
 • 13:45 - rozpoczęcie zwożenia zawodników do punktu startu

Dekoracje odbędą się po ukończeniu biegu przez wszystkich zawodników na Przełęczy Jugowskiej w bezpośredniej bliskości mety.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
9:00-10:30 N50.689244, E16.551926

Biuro zawodów znajduje się na parkingu w Pieszycach Górnych przy ul. Kopernika w okolicy końca zabudowań po lewej stronie drogi. Start zlokalizowany jest na drodze przy wjeździe na parking.

Drukuj
Uphill Gór Sowich - start i biuro zawodów
 

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników jest parking gruntowy mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Parking zlokalizowany jest przy starcie, a wjazd odbywa się bezpośrednio z drogi prowadzącej z Pieszyc na Przełęcz Jugowską, na której zawodnicy będą rywalizować.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Uphillu Gór Sowich Łączna wysokość opłaty startowej za I turę, tj. Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską Łączna wysokość opłaty startowej za 3 biegi (Uphill Gór Sowich, Sprinty w Dzierżoniowie, Pętla Sowiogórska)
do 16.06.2019 60 zł 100 zł 130 zł
od 17.06.2019 do 25.07.2019 70 zł 120 zł 150 zł
w biurze zawodów 27.07.2019 80 zł 140 zł 170 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich Zawodach Cyklu łączna opłata startowa za udział we wszystkich Zawodach Cyklu i Sprintach w Dzierżoniowie (łącznie 9 biegów) wynosi 350 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich Zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie Zawody do 25.07.2019 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • napoje zimne oraz suche przekąski na mecie
 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne
 • przewiezienie rzeczy uczestnika ze startu na metę
 • zwiezienie uczestników po zakończeniu imprezy z mety na start

Organizatorzy

Misto i Gmina Pieszyce Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

 

Sponsorzy i partnerzy

Bielawska Grupa Motorsport gory sowie na caly rok pieszyce wielka sowa
Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Czubajówka Nartorolkówka  Skigo  

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Uphill Gór Sowich 2019
Regulamin Grand Prix Polski na nartorolkach 2019
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

ZAPISZ SIĘ