Uphill Gór Sowich 2021

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Trasa prowadzi z przedmieść Pieszyc przez Wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki. Bieg organizowany jest po raz piąty i tradycyjnie już inauguruje sezon cyklu Vexa Skiroll Tour. Konkurencja techniką klasyczną w 2021 roku zaliczana jest do cyklu Vexa Skiroll Tour i Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
24.07.2021 10:30 9 km 425 m 385 m / 810 m wspólny
Vexa Skiroll Tour Bieg odbywa się w konkurencjach techniką klasyczną i dowolną, ale tylko konkurencja techniką klasyczną zaliczana jest do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2021 oraz Grand Prix Polski 2021 Grand Prix Polski na nartorolkach

 

ZAPISZ SIĘ

Trasa zawodów

Drukuj

Uphill Gór Sowich - profil wysokościowy

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi po szerokiej, asfaltowej jezdni wyłączonej z ruchu pojazdów na czas zawodów. Stan asfaltu na pierwszych ponad 2 km trasy jest przeciętnej i dobrej jakości, występują liczne spękania, miejscami pojawiają się dziury. Pozostała część trasy, aż do mety, to asfalt o grubym ziarnie, droga bardzo dobrej jakości. Trasa w wiekszości prowadzi w lesie wśród wysokich drzew dających osłonę przed słońcem i wiatrem. Start biegu rozpoczyna się w Pieszycach Górnych na ul. Kościuszki. Zawodnicy biegną przez wieś Kamionki na Przełęcz Jugowską, gdzie kończy się wyścig.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną. Po nich po przerwie 5 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną.

Program

  • 8:30 - 9:30 - zapisy w biurze zawodów
  • 8:30 - 10:00 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 10:30 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
  • 10:35 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
  • 12:30 - rozpoczęcie dekoracji
  • ok. 13:00 - rozpoczęcie zwożenia zawodników do punktu startu

Dekoracje odbędą się po ukończeniu biegu przez wszystkich zawodników na Przełęczy Jugowskiej w bezpośredniej bliskości mety.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
8:30-10:00 N50.689244, E16.551926

Biuro zawodów znajduje się na parkingu w Pieszycach Górnych przy ul. Kopernika w okolicy końca zabudowań po lewej stronie drogi. Start zlokalizowany jest na drodze przy wjeździe na parking.

Drukuj
Uphill Gór Sowich - start i biuro zawodów
 

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników jest parking gruntowy mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Parking zlokalizowany jest przy starcie, a wjazd odbywa się bezpośrednio z drogi prowadzącej z Pieszyc na Przełęcz Jugowską, na której zawodnicy będą rywalizować.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 150

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Uphillu Gór Sowich Łączna wysokość opłaty startowej za Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską Łączna wysokość opłaty startowej za 3 biegi (Uphill Gór Sowich, Sprinty w Dzierżoniowie, Pętla Sowiogórska)
przez internet do 30.06.2021 70 zł 120 zł 150 zł
przez internet od 01.07.2021 do 22.07.2021 80 zł 140 zł 170 zł
osobiście w biurze zawodów 24.07.2021 90 zł 160 zł 200 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Sponsorzy i partnerzy

Bielawska Grupa Motorsport gory sowie na caly rok pieszyce wielka sowa
Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Czubajówka Nartorolkówka  STC Finqen

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021
Regulamin Zawodów Uphill Gór Sowich 2021
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

ZAPISZ SIĘ