Knock-out Sprinty Dzierżoniów 2021

Organizowane po raz drugi w Polsce sprinty w parach na wzór konkurencji odbywających się w trakcie każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach. Rywalizacja jest niezwykle widowiskowa i wciągająca. Ze względu na krótki dystans kibice i uczestnicy mogą obserwować każdy pojedynczy wyścig, będący częścią zawodów, dopingując zawodników i widząc walkę od startu do mety. To bardzo dynamiczne i ciekawe zawody. W 2019 roku Sprinty Dzierżoniów przeszły do histrorii dyscypliny jako pierwsze tak zorganizowane zawody w Polsce, w których może wziąć udział każdy entuzjasta ścigania się na nartorolkach. Bieg odbywa się techniką dowolną i jest zaliczany do II Grand Prix Polski na nartorolkach i cyklu Vexa Skiroll Tour.

Data Godzina startu dystans Charakter Forma startu
24.07.2021 18:00 200 m sprinty z rundą kwalifikacyjną i finałową kwalifikacje - indywidualnie
finały - w parach
Vexa Skiroll Tour Bieg odbywa się tylko techniką dowolną i zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Polski 2021 oraz cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. Grand Prix Polski na nartorolkach

 

ZAPISZ SIĘ

Trasa zawodów

Drukuj

Sprinty Dzierżoniów - mapa trasy i okolic

Pobierz mapę trasy i okolic Sprintów Dzierżoniów w formacie PDF

Opis trasy

Zawody odbywają się przy zamkniętym ruchu pojazdów na drodze asfaltowej o bardzo dobrej jakości z oddzielonymi od siebie pasami - korytarzami. Trasa jest płaska, miejscami bardzo nieznacznie, praktycznie niezauważalnie wznosi się.

Trasa zawodów składa się z czterech odcinków (oznaczonych na powyższej mapie):

 • A - Strefa rozgrzewki,
 • B - Strefa rywalizacji - odcinek o długości 200 m,
 • C - Strefa hamowania o długości 70 m,
 • D - Strefa wolnej jazdy.

W Strefie rywalizacji (odcinek B) mają prawo przebywać tylko Uczestnicy będący w trakcie rywalizacji, z wyjątkiem czasu przewidzianego na oficjalną rozgrzewkę wyszczególnioną w programie zawodów. Do rozgrzewki poza czasem przewidzianym programem służą odcinki A i D.

Strefa hamowania (odcinek C) ma długość 70 m i służy do wytracenia prędkości po zakończeniu biegu przez Uczestników. Uczestnicy mają prawo zdjąć nartorolki dopiero po opuszczeniu strefy hamowania (odcinek C) i przejściu do strefy wolnej jazdy (odcinek D). Po opuszczeniu strefy hamowania, nie ma możliwości powrotu do niej.

Zawodnicy mogą korzystać z jednego punktu odżywczego zlokalizowanego w strefie wolnej jazdy przy odcinku D.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. Zawody rozpoczynają się od Rundy Kwalifikacyjnej odbywającej się w formie biegu ze startu indywidualnego. Po kwalifikacjach po 32 zawodników z każdej płci przechodzi do Finałów, w których pokonują kolejne rundy eliminacyjne.

Runda kwalifikacyjna

Zawodnicy startują indywidualnie na sygnał startera. Czas mierzony jest elektronicznie i liczony jest netto od momentu otwarcia bramki startowej przez Uczestnika do przekroczenia linii mety.

Kolejność startu następuje wg kolejności numerów startowych przyznawanych w Biurze zawodów.

Zawodnik przed startem musi mieć obie stopy przed linią startową. Kije mogą być oparte przed lub za linią / bramką startową.

Runda finałowa

Starty w Rundzie Finałowej odbywają się parami. Do udziału w niej uprawnionych jest 32 Uczestników (osobno kobiet i mężczyzn), którzy uzyskali najlepsze czasy w Rundzie Kwalifikacyjnej. Uczestnicy rywalizują w parach na podstawie czasu uzyskanego w Rundzie Kwalifikacyjnej zgodnie z poniższym diagramem.

drabinka 32

W ramach jednej pary Uczestnik, który był szybszy w kawlifikacjach lub poprzedzającej rundzie eliminacyjnej w finałach, ma prawo wybrać korytarz - stronę trasy, na której chce rywalizować. Uczestnicy zobowiązani są stawić się w bezpośredniej bliskości linii startu nie później niż na 3 minuty przed startem rundy eliminacyjnej w ramach Finałów.

Na komendę “na miejsca” Uczestnicy należący do pary, która ma przystąpić do rywalizacji, podchodzą do linii startowej i ustawiają się w taki sposób, by żadna część ciała i sprzętu, w tym kije, nie przekraczała linii startowej. Na komendę “gotowi” Uczestnicy mają obowiązek znieruchomieć aż do momentu wydania przez startera sygnału startowego, po którym rozpoczynają bieg.

Pomiar czasu

Pomiar czasu w trakcie Rundy Kwalifikacyjnej jest elektroniczny. Pomiar czasu jest netto i liczony jest od momentu otwarcia przez Uczestnika bramki pomiarowej do momentu przecięcia linii końcowej (mety zawodów) przez stopę nogi wykrocznej Uczestnika. W Rundzie Finałowej czas nie jest mierzony, zwycięża zawsze Uczestnik, który jako pierwszy przecina stopą nogi wykrocznej linię końcową (metę zawodów). W wypadku zastosowania procedury foto-finiszu punkt pomiarowy znajduje na czubku noska buta na nodze wykrocznej.

Sprzęt i technika biegu

Zawodnicy startują na własnych nartorolkach sportowych wyposażonych w wiązania narciarskie z kołami o średnicy nie większej niż 100 mm wyposażonych w bieżnie z czarnej gumy. Prędkość kół jest dowolna. Zawodnicy mają obowiązek startować w kaskach, bez którego nie zostanie dopuszczony do udziału w zawodach.

Zawody odbywają się dowolną techniką, to znaczy, że organizator nie narzuca sposobu pokonania trasy. Może być to zarówno technika łyżwowa, jak też klasyczna, czy inna, jeszcze nie nazwana.

Klasyfikacje

W zawodach prowadzone są odrębne klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn. Panie i panowie rywalizują w osobnych biegach, mają osobne rundy kwalifikacyjne i finałowe. Tworzona jest także klasfyfikacja w kategoriach wiekowych identycznych jak w cyklu Vexa Skiroll Tour.

Program

 • 16:30 - 17:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 16:30 - 17:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 17:10 - 17:45 - oficjalna rozgrzewka na trasie zawodów
 • 18:00 - start runy kwalifikacyjnej - biegi indywidualne
 • ok. 19:00 - start finałów z rundami eliminacyjnymi - biegi parami
 • ok. 20:30 - rozpoczęcie dekoracji

Godziny rozpoczęcia poszczególnych etapów zawodów mogą się zmienić ze względu na trudną do przewidzenia z wyprzedzeniem liczbę Uczestników. Godziny rozpoczęcia poszczególnych etapów rundy eliminacyjnej oraz dekoracji, będą ogłaszane z wyprzedzeniem przez spikera.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
16:30-17:30 N50.736846, E16.644061

Biuro zawodów znajduje się w namiocie w okolicy mety zawodów przy południowej nitce trasy zawodów. Jego lokalizacja została oznaczona literą E na mapie sytuacyjnej Sprintów Dzierżoniów.

Drukuj
 
 

Parkowanie

Sugerujemy pozostawianie pojazdów przy parkingach zlokalizowanych przy marketach i jednostkach handlowych, których jest kilka w bezpośredniej okolicy trasy zawodów w promieniu kilkuset metrów. Rekomendujemy parkingi przy ul. Świdnickiej, za stacją benzynową Shell, przy markecie Tesco lub po przeciwnej stronie ulicy przy nieczynnym markecie Inter Marche. Parkingi zostały zaznaczone na mapie sytuacyjnej Sprintów Dzierżoniów.

Limity

Minimalny wiek zawodnika limit zawodników na starcie
12 lat 80

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w KO Sprinty Dzierżoniów Łączna wysokość opłaty startowej za 3 biegi (Uphill Gór Sowich, Sprinty w Dzierżoniowie, Pętla Sowiogórska)
przez internet do 30.06.2021 40 zł 150 zł
przez internet od 01.07.2021 do 22.07.2021 50 zł 170 zł
osobiście w biurze zawodów 24.07.2021 60 zł 200 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • woda pitna na mecie
 • numer startowy
 • zwrotny czip pomiaru czasu
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne

Organizatorzy

Dzierżoniów Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

 

Sponsorzy i partnerzy

OSiR Dzierżoniow Vexa sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Spine - buty do nartorolek i biegówek Skigo Misto i Gmina Pieszyce
Czubajówka Nartorolkówka  STC Finqen

 

Ważne dokumenty

Regulamin Zawodów Sprinty Dzierżoniów 2021
Regulamin Grand Prix Polski na nartorolkach 2021
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego

 

ZAPISZ SIĘ