Pętla Sowiogórska 2019

Jedyny w cyklu bieg na dłuższym dystansie. Zawody prowadzone są na płaskiej "pętli" o długości 7,2 km w północnej części gminy Pieszyce. Przez większość trasy zawodnikom towarzyszą widoki na panoramę Gór Sowich i Masyw Ślęży. Bieg zaliczany do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2019 oraz Grand Prix Polski na nartorolkach.

Data Godzina startu dystans Charakter Forma startu
28.07.2019 10:00 30 km na pętli 7,2 km
teren płaski
wspólny
Vexa Skiroll Tour Bieg zaliczany do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2019 oraz Grand Prix Polski 2019 Grand Prix Polski na nartorolkach

ZAPISZ SIĘ

Trasa zawodów

Drukuj

Pętla Sowiogórska - mapa trasy i ważnych miejsc

Pobierz mapę trasy Pętli Sowiogórskiej w formacie PDF

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi asfaltowymi drogami wyłączonymi z ruchu pojazdów. Kształt trasy przypomina klucz. Połowę jej długości uczestnicy biegu pokonują wahadłowo korzystając z jednego odcinka drogi i poruszając się na nim w obu kierunkach. Na pozostałej części ruch zawodników odbywa się tylko w jednym kierunku.

Start znajduje się we wsi Bratoszów na północ od Pieszyc w okolicy stawu na ul. Stawowej. Zawodnicy po starcie biegną ul. Stawową do skrzyżowania z ul. Świdnicką i Dolną w Pieszycach. Ten odcinek pokryty jest doskonałej jakości asfaltem, a do dyspozycji sportowców jest cała szerokość drogi (dwa pasy ruchu). Następnie ostry skręt w lewo w ul. Dolną i bieg w kierunku północnym. Niemal na całej długości ul. Dolnej jeden pas jezdni jest nieprzejezdny dla kół nartorolek sportowych ze względu na zły stan asfaltu, zawodnicy powinni poruszać się na tym odcinku drugim pasem (na początku lewym, późnej prawym). Na ul. Dolnej znajdują się dwa asfaltowe progi zwalniające, tu należy zachować szczególną ostrożność. Na końcu ul. Długiej następuje skręt w prawo, następnie nawrót na rondzie w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara i bieg w kierunku zachodnim po średniej jakości asfalcie z powrotem do Bratoszowa. W Bratoszowie przy stawie kończy się część trasy, na której zawodnicy poruszają się tylko w jedną stronę.

Po dobiegnięciu do stawu w Bratoszowie rozpoczyna się dobry asfalt, a zawodnicy kontynuują bieg w kierunku zachodnim korzystając wyłącznie z prawego pasa. Od tego miejsca sportowcy na trasie poruszają się w obu kierunkach, należy więc uważać na rywali nadjeżdżających z przeciwka. Tu asfalt jest bardzo dobrej jakości, a droga szeroka. Za końcem zabudowań w Bratoszowie droga skręca na północ. Zawodnicy krótko biegną w tym kierunku, by na najbliższym skrzyżowaniu skręcić niemal prostopadle w lewo i kontynuować bieg w kierunku zachodnim po drodze pokrytej asfaltem średniej i dobrej jakości. Przy pierwszych zabudowaniach w Piskorzowie droga skręca w lewo w kierunku południowym. W tym miejscu znajduje się duży, asfaltowy plac, na którym zawodnicy wykonują nawrót odwrotnie do wskazówek zegara, by kontynuować bieg w odwrotnym kierunku - na wschód. Tu znów należy uważać na rywali biegnących z przeciwnej strony. Na najbliższym skrzyżowaniu skręt w prawo i drogą przez Bratoszów prawym pasem uczestnicy biegu dobiegają do stawu - miejsca w którym zlokalizowany był start i kończy się jedna pęta.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Zawodnicy biorący udział w biegu na 30 km pokonują trasę 4 razy.

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich po przerwie 3 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują razem zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony od sygnału startu do momentu przecięcia przez Uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

Pętla Sowiogórska

  • 8:30 - 9:00 - zapisy w biurze zawodów
  • 8:30 - 9:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 10:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
  • 10:03 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
  • 10:05 - start do biegu na pompowanych kołach
  • 12:30 - rozpoczęcie dekoracji

Dekoracje odbędą się po ukończeniu zawodów przez wszystkich uczestników biegu przy północno-zachodniej krawędzi stawu w Bratoszowie, w pobliżu miejsca gdzie przed zawodami znajdowało się biuro zawodów.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
8:30-9:30 N50.743636, E16.593216

Biuro zawodów znajduje się na parkingu w Bratoszowie koło Pieszyc w okolicy północnej krawędzi stawu. Start zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od biura zawodów, także w Bratoszowie w okolicach północno-wschodniego krańca stawu przy ul. Stawowej (na prawej jezdni tuż za rozwidleniem dróg).

Drukuj
Usytowanie startu i biura zawodów Pętli Sowiogórskiej
 

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników są dwa parkingi gruntowe mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Parkingi zlokalizowany są: wzdłuż drogi gruntowej za biurem zawodów przy zachodniej krawędzi stawu oraz w okolicach wschodniej krawędzi stawu. Uwaga! Wyjazd z parkingów będzie możliwy dopiero po ukończeniu biegu przez ostatniego zawodnika. Uprasza się zawodników o nie parkowanie na tasie zawodów!

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW 30 km LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW 7 km limit zawodników na starcie
12 lat 180 minut 90 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Pętli Sowiogórskiej Łączna wysokość opłaty startowej za I turę, tj. Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską Łączna wysokość opłaty startowej za 3 biegi (Uphill Gór Sowich, Sprinty w Dzierżoniowie, Pętla Sowiogórska)
do 16.06.2019 60 zł 100 zł 130 zł
od 17.06.2019 do 25.07.2019 70 zł 120 zł 150 zł
w biurze zawodów 27.07.2019 lub 28.07.2019 80 zł 140 zł 170 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich Zawodach Cyklu łączna opłata startowa za udział we wszystkich Zawodach Cyklu i Sprintach w Dzierżoniowie (łącznie 9 biegów) wynosi 350 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich Zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie Zawody do 25.07.2019 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

  • napoje zimne, suche przekąski w punkcie żywieniowym przy trasie zawodów
  • numer startowy z chipem
  • elektroniczny pomiar czasu
  • zabezpieczenie medyczne

Organizatorzy

Misto i Gmina Pieszyce Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

 

Sponsorzy i partnerzy

Bielawska Grupa Motorsport Góry Sowie na cały rok Pieszyce i Wielka Sowa
Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
 Ośrodek Czubajówka Nartorolówka Skigo  

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Pętla Sowiogórska 2019
Regulamin Grand Prix Polski na nartorolkach 2019
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

ZAPISZ SIĘ