Asfalt Uphill 2021

Asfalt Uphill to najstarszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach. Po raz pierwszy został zorganizowany w sierpniu 2014 roku. Start odbywa się w Dusznikach-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego, następnie zawodnicy przebiegają przez część miejską i pną się do góry wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej. Meta zlokalizowana jest w narciarskiej dzielnicy miasta - Zieleńcu. Start do zawodow jest wspólny, trasa prowadzi po drodze publicznej, która w większości jest wyłączona z ruchu pojazdów, a na krótkim odcinku zawodnicy mają do swojej dyspozycji jeden pas drogi.

09.08.2021 15:00 - Uwaga! Trasa biegu Asfalt Uphill została skrocona o 1 km, po zmianach dystans biegu wynosi 9,5 km. Więcej o przyczynach skrócenia trasy i nowej lokalizacji mety w Zieleńcu przeczytasz w komunikacie o skróceniu trasy Asfalt Uphill 2021.

 

lasowka challenge VST 500px

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
14.08.2021 12:30 9,5 km 315 m 550 m / 865 m wspólny

 

zapisz się

Trasa zawodów

Drukuj

Asfalt Uphill / Duszniki-Zdrój - Zieleniec -- profil trasy

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi niemal wyłącznie pod górę, jeśli są jakieś spadki terenu na krótkich odcinkach, to praktycznie są niezauważalne dla zawodników. Start zawodów zlokalizowany jest w mieszkalnej części Dusznik-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego. Pierwsze 1,5 km trasy prowadzi w terenie zamieszkałym, zawodnicy biegną w otoczeniu budynków. Następnie kontynuują bieg wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej, ta część osłonięta jest wysokimi drzewami, które chronią przed nadmiernym słońcem i wiatrem. Odcinek trasy od startu do skrzyżowania z drogą nr 389 jest wyłączony z ruchu pojazdów (łącznie 8,5 km) i zawodnicy mają do dyspozycji całą szerokość drogi. Na skrzyżowaniu w kształcie litery T z drogą nr 389 należy skręcić ostro w prawo i kontynuować bieg pod górę. Od skrzyżowania do mety (około 1 km) ruch pojazdów jest ograniczony, pojazdy poruszają się lewym pasem, tylko prawy pas jest przeznaczony dla uczestników biegu. Zawodnicy mogą korzystać tylko z prawego pasa, zabronione jest przekraczenie środka jezdni. Meta zawodów znajduje się tuż po wyjeździe z lasu, bezpośrednio za znakiem oznaczającym teren zabudowany w Zieleńcu, przy pierwszym parkingu.

Asfalt na odcinku 8,5 km od startu do skrzyżowania z drogą 389 jest średniej i dobrej jakości. Po ostatniej zimie niestety jakość asfaltu uległa pogorszeniu, pojawiły się ubytki i spękania. Można je jednak łatwo ominąć. Od skrzyżowania do mety na długości 1 km asfalt jest doskonałej jakości, został wylany na drogę w 2017 roku.

Asfal UphillSposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną. Po nich, po przerwie 5 minut, startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

 • 10:30 - 11:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 10:30 - 12:00 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 12:30 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 12:35 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • ok. 13:45 - rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking
 • 15:00 - rozpoczęcie dekoracji na torze rolkarskim w Dusznikach-Zdroju

Ceremonia dekoracji odbędzie się w Dusznikach Zdroju na stadionie rolkarskim (koordynaty GPS: 50.400947, 16.389966). Po powitaniu na mecie ostatniego zawodnika wszyscy zwożeni są busami organizatora na parking. Miejsce dekoracji znajduje się w odległości 500 m od parkingu w północnej części Parku Zdrojowego pomiędzy ul. Zdrojową i Fryderyka Chopina.
 

zapisz się

Biuro zawodów i start

Drukuj
Asfalt Uphill - miejsce startu i biura zawodów
 
GODZINY PRACY KOORDYNATY
10:30-12:00 N50.397364, E16.389503

Miejsce startu znajduje się w Dusznikach-Zdroju na ul. Wojska Polskiego, około 800 m od Muzeum Papiernictwa w górę. Biuro zawodów zlokalizowane jest w namiocie na gruntowym parkingu przy trasie zawodów (po prawej stronie drogi) w odległości około 150 m od startu.

Parkowanie

Parking dla zawodników przygotowany jest tuż przy trasie zawodów po prawej stronie drogi, 150 m wyżej niż miejsce startu.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 75 minut 150

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział w Asfalt Uphill Łączna wysokość opłaty startowej za udział w Asfalt Uphill i Lasówka Challenge
przez internet do 31.07.2021 70 zł 110 zł
przez internet od 01.08.2021 do 12.08.2021 80 zł 120 zł
w biurze zawodów 14.08.2021 90 zł 150 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • woda pitna na mecie
 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne
 • przewiezienie rzeczy uczestnika ze startu na metę
 • zwiezienie uczestników z mety na parking

Organizatorzy

MOKiS Duszniki Zdroj Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

Sponsorzy i partnerzy

Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Czubajówka Nartorolkówka  STC Finqen

 

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021
Regulamin Zawodów Asfalt Uphill 2021
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

zapisz się