Trasa Asfalt Uphill 2021 skrócona o 1 kilometr

Ze względu na brak zgody policji, by meta Asfalt Uphill 2021 zlokalizowana była przy głównym parkingu w Zieleńcu, jak podczas wszystkich dotychczasowych edycji tych zawodów, skróciliśmy trasę biegu do 9,5 km umiejscawiając metę o 1 km wcześniej. Gdzie będzie zlokalizowana?

Ostatnie 2 km trasy biegu Asfalt Uphill miały prowadzić po drodze wojewódzkiej nr 389, która przebiega przez Zieleniec, tak jak we wszystkich dotychczasowych edycjach. W tym roku policja wydając zgodę na organizację zawodów zwróciła uwagę na większy ruch turystyczny w trakcie wakacji, a także na fakt że zabezpieczenie całego odcinka 2 km nie będzie w jej mocy. Prawy pas ruchu, po którym zawodnicy będą dobiegać do mety od skrzyżowania drogi powiatowej (którą zawodnicy pokonają pierwsze 8,5 km) z drogą wojewódzką, ma zostać wygrodzony. Samochody będą omijać ten odcinek wahadłowo. Musieliśmy go skrócić o 1 km w stosunku do pierwotnych planów. Choć trasa jest krótsza, mamy zgodę na przeprowadzenie na niej zawodów. Nadal pozostaje nam do dyspozycji dystans 9,5 km i pokonywane 315 m przewyższenia. Jest co biec.

Po zmianach meta wyścigu będzie zlokalizowana w Zieleńcu tuż za tablicą “teren zabudowany” przy wjeździe na pierwszy parking.

Miejsce mety w 2021 roku

Wszystkie pozostałe szczegóły organizacyjne pozostają bez zmian.

W związku ze zmianą lokalizacji mety zaktualizowaliśmy regulamin zawodów Asfalt Uphill 2021.