Etapy Vexa Skiroll Tour 2017

Te biegi wchodzą w skład cyklu

W trakcie cyklu Vexa Skiroll Tour 2017 zawodnicy rozpoczną rywalizację na Dolnym Śląsku w Górach Sowich. Kolejne zmagania czekają ich także na Dolnym Śląsku w Górach Bystrzyckich i Masywie Śnieżnika. Ostatnie, finałowe zawody, odbędą się w Beskidzie Sądeckim. Skiroll Tour daje możliwość nie tylko rywalizowania w serii zawodów, ale także szansę zakosztowania piękna polskich gór.

Uphill Gór Sowich

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Trasa prowadzi z przedmieść Pieszyc przez Wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki.

Czytaj więcej...

Kamyk Uphill

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej w otwartym ruchu pojazdów. Trasa zawodów prowadzi ze Smreczyny w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku przez wieś Kamieńczyk, a następnie polsko-czeską granicę do czeskiego schroniska Kašparova Chata. Jedną z atrakcji zawodów jest przejazd starym, kamiennym tunelem pod wiaduktem kolejowym. Średnie nachylenie podbiegu wynoszące blisko 7% wymaga sporego wysiłku na sprawne pokonanie trasy zawodów.

Czytaj więcej...

Puchacz Uphill

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej w otwartym ruchu pojazdów. Trasa zawodów prowadzi z Pisar w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku do końca asfaltowego podbiegu we wsi Jodłów. Droga, którą biegną zawodnicy początkowo prowadzi przez las, by później wspiąć się ponad tereny leśne. Odkryte odcinki zachęcają do rozglądania się w celu podziwiania okolicznych gór Masywu Śnieżnika i odległych widoków.

Czytaj więcej...

Przehyba Uphill

Bieg pod górę ze startu indywidualnego nazywany polskim Lysebotn Opp. Porównanie z kultowym biegiem pod górę organizowanym w ramach norweskiego ski festiwalu Blink, w którym startują największe światowe gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu jest jak najbardziej właściwe biorąc pod uwagę podobny dystans i przewyższenie obu zawodów. Trasa Przehyba Uphill prowadzi z Gabonia niemal na sam szczyt jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego - Przehybę (1175 m n.p.m.). Zawody są finałem cyklu Vexa Skiroll Tour.

Czytaj więcej...