Uwaga! Zmiana lokalizacji biegów II tury - 14 i 15 sierpnia

Nie odbędą się biegi zaplanowane na 14 i 15 sierpnia w gminie Międzylesie, za to będą dwa inne nartorolkowe biegi także w Kotlinie Kłodzkiej - w Dusznikach-Zdroju i Lasówce. Przeczytaj dlaczego zmienia się lokalizacja zawodów i jakie nartorolkowe biegi zostały przygotowane w miejsce odwołanych.

Gmina Międzylesie współorganizowała z nami zawody przez pierwsze cztery sezony naszego cyklu od 2017 roku. To miejsce traktowaliśmy jako “pewniaka”. Niestety mimo potwierdzenia organizacji biegów Kamyk Uphill i Leśny Uphill w 2021 roku ostatecznie samorząd wycofał się. Powodem są wewnętrzne problemy organizacyjne, które uniemożliwiają przeprowadzenie zawodów na terenie gminy Międzylesie 14 i 15 sierpnia.

W błyskawicznym trybie zorganizowaliśmy dla naszych zawodników dwa inne biegi, a co ważne w niewielkiej odległości 45 minut jazdy samochodem. Dzięki temu, jeśli ktoś dokonał już rezerwacji noclegów, może przy niej pozostać.

Podczas II tury Vexa Skiroll Tour 2021 odbędą się dwa biegi:

Asfalt Uphill w Dusznikach-Zdroju na dystansie 10,5 km z przewyższeniem 340 m

14 sierpnia 2021 - sobota

Te zawody znane są uczestnikom Vexa Skiroll Tour, w 2019 roku w ramach tego biegu odbywał się finał cyklu. Zawody w Dusznikach-Zdroju mają długą tradycję, to pierwszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach organizowany z myślą głównie o amatorach. Bieg prowadzi z Dusznik-Zdroju, z okolic Parku Zdrojowego, do narciarskiej dzielnicy miasta - Zieleńca. Imprezę współorganizujemy z MOSiR Duszniki-Zdrój.

Przeczytaj więcej o tegorocznym Asfalt Uphill.

Lasówka Challenge na dystansie 8 km na trasie o zróżnicowanym profilu

15 sierpnia 2021 - niedziela

Ten bieg to nowość w kalendarzu Vexa Skiroll Tour. Odbywa się na leśnej trasie położonej w okolicach Lasówki w gminie Bystrzyca Kłodzka. Droga jest asfaltowa, lecz na co dzień zamknięta dla ruchu pojazdów, poza mającymi przepustkę zarządcy terenu - Nadleśnictwa Zdroje. Na tej trasie w przeszłości odbywały się już zawody, miejscowe sołectwo organizowało kilka razy bieg pod nazwą Klasyk w Lasówce. Trasa nie jest wymagająca kondycyjnie, łącznie suma podbiegów pokonywanych na dystansie 8 km to 70 m. Wymaga jednak więcej niż podstawowych umiejętności technicznych, gdyż na zawodników czeka wiele krótkich podbiegów i zjazdów. Imprezę współorganizujemy z Sołectwem Lasówka i dzięki przychylności Nadleśnictwa Zdroje.

Przeczytaj więcej o tegorocznym Lasówka Challenge.

Co z zapisami?

Osoby, które zapisały się na Kamyk Uphill i/lub Leśny Uphill i chcą wystartować w biegach organizowanych w to miejsce, czyli Asfalt Uphill i Lasówka Challenge, nie muszą nic robić. Ich nazwiska pozostają aktywne na liście zapisów.

Jeśli ktoś chce zrezygnować ze startu, prosimy o anulowanie swojego zgłoszenia w systemie zapisów lub o krótki e-mail wysłany pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z informacją: imię i nazwisko i bieg, którego dotyczy wycofanie zgłoszenia.

Opłaty startowe

Bierzemy na siebie odpowiedzialność za zmiany, dlatego przedłużamy do końca lipca pierwszy termin zgłoszenia gwarantujący najniższą opłatę startową. Tradycyjnie można ją wpłacić gotówką w biurze zawodów, a jej wysokość zależy wyłącznie od terminu zapisania się na zawody.
Brak innych zmian
Zmiana lokalizacji zawodów nie ma wpływu na klasyfikacje generalne cyklu, zarówno indywidualne, jak też teamowe. Za odwołane dwa biegi wchodzą dwa nowe. Liczba biegów zaliczanych do cyklu pozostaje taka sama.

Zmiany w regulaminie

W związku z organizacją dwóch nowych biegów w miejsce odwołanych został zmodyfikowany Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021. Jedyne zapisy, które zmodyfikowano, dotyczą listy biegów zaliczanych do cyklu.

Zapisz się teraz na: