Doprecyzowany regulamin cyklu - zapisy dotyczące dozwolonych kół

Doprecyzowaliśmy regulamin cyklu Vexa Skiroll Tour w zakresie kół dozwolonych do rywalizacji. Do startu dopuszczamy zawodników na nartorolkach z kołami z gumy naturalnej, jak też z kilkoma modelami kół z gumy syntetycznej, których modele zostały wymienione w regulaminie.

Fiński producent nartorolek Marwe ujednolicił kolorystykę kół do techniki łyżwowej. Do tej pory najszybszy model kół o oznaczeniu USR miał kolor w odcieniu niebieskim. To koła z mieszanki syntetycznej znacznie szybsze niż dostępne na rynku koła z gumy naturalnej. Od niedawna Marwe barwi koła USR na kolor czarny i wielu zawodników może mieć wątpliwości, czy te koła przejdą kontrolę techniczną przed zawodami z naszego cyklu.

Z zasady do startu we wszystkich zawodach zaliczanych do cyklu Vexa Skiroll Tour dopuszczeni są zawodnicy rywalizujący na kołach z naturalnej gumy. Ponieważ wielu sportowców w Polsce trenuje na kołach z gumy syntetycznej marki Marwe lub Vexa, które mają zbliżoną charakterystykę do kół z gumy naturalnej, co więcej ich prędkość nie daje żadnej przewagi, nasz regulamin zezwala na start na kilku konkretnych modelach kół, które nie są z gumy naturalnej, ale są z mieszanki gumy syntetycznej, która nie daje przewagi w prędkości.

Regulamin cyklu Vexa Skiroll Tour pozwala na start na nartorolkach z kołami z gumy naturalnej oraz na kołach Marwe US0, US6, US7, US8 i Vexa SWT2. Regulamin nie dopuszcza do startu na kołach Marwe USR.

Doprecyzowaliśmy Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021, który wprost wskazuje modele z gumy syntetycznej, które przejdą kontrolę techniczną.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy jego sprzęt, a zwłaszcza koła, zostaną dopuszczone do zawodów, prosimy o kontakt przed zawodami. By uzyskać odpowiedź, najlepiej wykonać zdjęcia nartorolek oraz kół, zwłaszcza oznaczeń, które są na nich i przesłać zapytanie e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przypominamy, że przed wszystkimi zawodami naszego cyklu prowadzona jest kontrola techniczna. Każdy uczestnik biegu ma obowiązek przedstawić sprzęt przed startem w biurze zawodów do kontroli technicznej, nartorolki dopuszczone do startu są oznaczane specjalną naklejką kontrolną.