Kolejne potwierdzone terminy w sezonie 2021

Możemy przedstawić kolejne potwierdzone terminy kalendarza Vexa Skiroll Tour w 2021 roku oraz kolejne miejsca, w których odbywać się będą zawody zaliczane do cyklu w bieżącym sezonie. Wygląda na to, że zaprosimy zawodników na 9 zawodów, z których aż trzy będą całkowicie nowymi biegami.

Informowaliśmy już, że tegoroczny cykl Vexa Skiroll Tour będzie składał się z czterech weekendowych tur, w ramach których odbędzie się łącznie 9 biegów zaliczanych do cyklu. Dwie pierwsze sesje odbędą się na Dolnym Śląsku, a kolejne dwie w Małopolsce.

Przypominamy, że rywalizacja rozpocznie się w ostatni weekend lipca (24-25.07) w Górach Sowich. Tam w ciągu dwóch dni odbędą się aż trzy biegi - w sobotę Uphill Gór Sowich i KO Sprinty Dzierżoniów, a w niedzielę Pętla Sowiogórska. Całość będzie stanowić Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Bieg techniką klasyczną w ramach Uphillu Gór Sowich, KO Sprinty Dzierżoniów i Pętla Sowiogórska techniką dowolną pozwolą zdobyć też punkty do cyklu Vexa Skiroll Tour. Przeczytaj więcej o II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14-15.08 w gminie Międzylesie. Tam zawodnicy zmierzą się w znanych już i lubianych przez wielu stosunkowo łatwych biegach pod górę - Kamyk Uphill i Leśny Uphill.

Trzecia sesja odbędzie się w pierwszy weekend września (4-5.09) w Małopolsce. Na sobotę planujemy nowy bieg w naszym cyklu na terenie najdłuższej wsi w Polsce - Ochotnicy w Gorcach. W Ochotnica Uphill sportowcy będą się ścigać na dystansie 10 km z przewyższeniem 230 m. Dzień później - w niedzielę - w odległości pół godziny jazdy samochodem - w Beskidzie Sądeckim - odbędzie się najtrudniejszy, jeśli chodzi o nachylenie trasy, polski bieg pod górę na nartorolkach - Przehyba Uphill.

Finał cyklu zaplanowaliśmy jak zwykle na pierwszy weekend października (2-3.10). Najprawdopodobniej zaprosimy zawodników na dwa całkowicie nowe biegi zlokalizowane na Podhalu. Dopinamy jeszcze trasy tych imprez.

Mamy świadomość, że w poprzednich komunikatach podawaliśmy nieco inne daty ostatnich dwóch weekendów naszych biegów. Niestety to ciężkie zadanie wpasować w ogólnopolski kalendarz zawody odbywające się w różnych częściach kraju i na terenie różnych gmin. Gdzieś już odbywają się inne imprezy w planowanych wcześniej terminach i nie wpuszczą już nas na trasy, w innych miejscach ostatecznie okazywało się, że nie jesteśmy w stanie zorganizować wcale zaplanowanego biegu. Na szczęście wciąż jest wiele ciekawych lokalizacji i wiele chętnych samorządów, by gościć na swoim terenie miłośników nartorolek.

Mamy nadzieję, że te informacje pozwolą naszym zawodnikom zaplanować swoje indywidualne kalendarze startu. My pracujemy nad ostatecznym opracowaniem zaplanowanych przez nas imprez, by w drugiej połowie czerwca opublikować wszystkie szczegóły i rozpocząć już zapisy.