Można już się zapisywać na zawody Vexa Skiroll Tour 2020

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem i zasadami tegorocznego cyklu Vexa Skiroll Tour. Można już zapisywać się na poszczególne biegi. Warto zarejestrować się z wyprzedzeniem, gdyż jak zwykle wysokość opłaty startowej zależy od terminu zgłoszenia. Przy rejestracji do 6 sierpnia można skorzystać z najniższych progów startowego na wszystkie biegi.

W czwartym sezonie naszego cyklu publikujemy szczegółowe informacje i otwieramy zapisy później niż zwykle. Także o cały miesiąc później, w ostatnią niedzielę sierpnia, będzie miał miejsce pierwszy z biegów cyklu, Uphill Gór Sowich. Wszystko przez panującą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i spowodowane nią ograniczenia wielu obszarów naszego życia, w tym sportu. Z tego też powodu liczba biegów w 2020 roku jest okrojona w porównaniu do ubiegłego sezonu. Niezmienny pozostaje termin zakończenia rywalizacji w cyklu Vexa - będzie to tradycyjnie pierwszy weekend października.

Kalendarz biegów Vexa Skiroll Tour 2020

Data Tura Nazwa Miejsce Dystans / przewyższenie
30.08.2020 I Uphill Gór Sowich Pieszyce w Górach Sowich 9 km / 425 m
19.09.2020 II Uphill Zachodniego Podhala Ciche Górne k. Chochołowa w Tatrach 10 km / 380 m
20.09.2020 II Przehyba Uphill Gaboń k. Starego Sącza w Beskidzie Sądeckim 6,7 km / 580 m
10.10.2020 III Kamyk Uphill Smreczyna k. Międzylesia w Górach Bystrzyckich 4,5 km / 300 m
11.10.2020 III Leśny Uphill - Finał Vexa Skiroll Tour Niemojów k. Międzylesia w Górach Bystrzyckich 7,5 km / 225 m

 

Co nowego w 2020 roku?

Witamy nowy bieg Uphill Zachodniego Podhala stworzony specjalnie na potrzeby Vexa Skiroll Tour wspólnie z samorządami Czarnego Dunajca i Kościeliska w Tatrach. Jesteśmy przekonani, że zaprojektowana trasa bardzo spodoba się zawodnikom.

Pojawiają się małe i duże zmiany w zasadach klasyfikacji. Po pierwsze rozszerzyliśmy kategorie wiekowe mężczyzn, teraz zmieniają się co dziesięć lat życia. Uprościliśmy zasady punktacji za poszczególne biegi do indywidualnej klasyfikacji generalnej cyklu. W tym sezonie liczba punktów zależy wyłącznie od zajętego miejsca. Zmiany dotyczą też klasyfikacji generalnej teamów, w tym roku takie same prawa do zbierania punktów na konto drużyny mają panie i panowie. Drużyny w bieżącym sezonie mogą mieć od 2 do 12 członków. Punkty do klasyfikacji teamowej liczone są identycznie jak w generalce przed rokiem, czyli inaczej niż w tym roku w klasyfikacji indywidualnej.

Wszystkie zasady dotyczące cyklu znajdziesz w Regulaminie Cyklu Vexa Skiroll Tour 2020.

W związku z ciągłym zagrożeniem koronawirusem wprowadziliśmy Regulamin Sanitarny. Reguluje on postępowanie uczestników naszych wydarzeń w biurze zawodów, sektorach startowych, czy podczas dekoracji. Zawodnicy zobowiązani są do jego przestrzegania.

Zapisy

Zapisy do zawodów cyklu Vexa Skiroll Tour już są otwarte. Każdy bieg to osobne zawody, z częściowo własnymi zasadami dotyczącymi wydarzenia. Z tego też powodu na każdy bieg należy zapisać się osobno. Można to zrobić przez internet lub osobiście w biurze zawodów przed rywalizacją.

Apelujemy o rejestrowanie się przez internet. Dlaczego to takie ważne? Potrzebujemy ocenić liczbę startujących w poszczególnych biegach, by przygotować się organizacyjnie. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić odpowiednią ilość wody, czy liczbę busów niezbędnych do zwiezienia uczestników z mety na start. Jak w poprzednich latach do przyjmowania zapisów wykorzystujemy infrastrukturę największej polskiej firmy mierzącej czas na zawodach sportowych - Datasport. Większość zawodników ma tam utworzone profile, bez tego nie mogliby wystartować choćby w Biegu Piastów. To znacznie ułatwia proces rejestracji do zawodów Vexa Skiroll Tour.

By zachęcić do wcześniejszych zapisów przygotowaliśmy zniżki w opłatach startowych dla tych, którzy rejestrują się z wyprzedzeniem przez internet. Wysokość opłaty zależy bowiem tylko od terminu rejestracji. Startowe można wpłacić przelewem z wyprzedzeniem, a nawet gotówką w biurze zawodów. Jego wysokość będzie zależeć od tego, kiedy się zapiszesz. Pomimo rosnących cen i kosztów dzięki zaangażowaniu sponsorów mogliśmy utrzymać wysokości opłat startowych na poziomie z ubiegłych lat.

Zapisz się teraz!

Organizatorzy i sponsorzy

Od początku niezmiennie organizatorami cyklu Vexa Skiroll Tour są portal nartorolki.pl i firma MT-SPORT. Współorganizatorami większości biegów są lokalne samorządy, które zapewniają m.in. zamknięcie dróg, na których odbywa się rywalizacja, finansują też większość kosztów związanych z fizyczną organizacją zawodów na swoim terenie. Są to gminy: Pieszyce, Czarny Dunajec i Kościelisko, Stary Sącz oraz Międzylesie.

W czwartym sezonie cyklu tradycyjnie sponsorem tytularnym pozostaje producent nartorolek i sprzętu do sportów nordyckich - marka Vexa. Wspiera nas także największy polski sklep z nartorolkami - nartorolkowy.pl oraz nartorolkowo-narciarskie marki: Skigo, Spine i Rex. Nieocenioną pomoc otrzymujemy też od ośrodka Czubajówka-Nartorolkówka i firmy C&M Localization.

Dziękujemy wszystkim za cenne wsparcie!