Pętla Sowiogórska 30 km nowym biegiem w naszym cyklu

Nowy bieg cyklu Vexa Skiroll Tour 2018 na dystansie 30 km zostanie zorganizowany u podnóża Gór Sowich w niedzielę 29 lipca. Zawodnicy zmierzą się w płaskim terenie na trzech okrążeniach po 10 km. Znamy już nazwę i większość istotnych informacji dotyczących tych pierwszych zawodów na dłuższym dystansie zrzeszonych w naszym cyklu.

Podczas pierwszej edycji Vexa Skiroll Tour cykl zawierał wyłącznie biegi pod górę. Także w 2018 roku większość zawodów zaliczanych do naszego serialu będzie odbywać się na podbiegach. Pragniemy jednak uatrakcyjnić nasz cykl wprowadzając przynajmniej jedne zawody na dłuższym dystansie.

Pętla Sowiogórska to nartorolkowy wyścig na 30 km. Podczas tych zawodów, podobnie jak w całym cyklu, będzie prowadzona osobna klasyfikacja dla startujących na sportowych nartorolkach z twardymi kołami z czarnej gumy techniką klasyczną i dowolnie, jak też dla biegnących na kołach pompowanych. Zawody odbędą się na płaskiej pętli o długości 10 km rozciągniętej pomiędzy Pieszycami a Dzierżoniowem na Dolnym Śląsku.

Bieg zaplanowano na niedzielę 29.07.2017. Start o  godzinie 10:00. W ramach zawodów będzie można rywalizować na dystansach 30 km i 10 km. Wyścig na 30 km będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej naszego cyklu. Zawody na 10 km zorganizowane zostaną z myślą o miłośnikach nartorolek, dla których pełny dystans to za duże wyzwanie. Krótki bieg nie będzie dawał punktów do generalki.

Pętla Sowiogórska, jak też organizowany dzień wcześniej w sobotę 28.07.2018 Uphill Gór Sowich, mogą odbyć się dzięki zaangażowaniu Gminy Pieszyce. Niedzielny wyścig zorganizowany zostanie przy udziale Miasta Dzierżoniów, partnera tych zawodów.

Mapa przebiegu Pętli Sowiogórskiej

Drukuj