Znana jest już trasa nowego biegu planowanego na 29 lipca

W ostatni weekend lipca 2018 roku polscy biegacze nartorolkowi będą mogli wystartować w dwóch biegach w gminie Pieszyce na Dolnym Śląsku. W sobotę 28 lipca odbędzie się Uphill Gór Sowich. Natomiast na niedzielę 29 lipca zaplanowaliśmy bieg w płaskim terenie na dłuższym dystansie.

W Polsce brakuje zawodów na nartorolkach na dłuższych dystansach. Ograniczeniem zazwyczaj jest brak dostępności tras o odpowiedniej długości, na których można byłoby bezpiecznie zorganizować nartorolkowy wyścig. Dzięki zaangażowaniu naszych partnerów z Gminy Pieszyce udało się wyznaczyć ciekawą i widokową pętlę pod samymi Górami Sowimi o długości 10 km. Trasa zawodów prowadzić ma po asfaltowych drogach wyłączonych z ruchu pojazdów w Gminie Pieszyce i na przedmieściach Dzierżoniowa.

Drukuj

 


Pętla jest płaska, rozpiętość wysokości terenu wynosi około 20 metrów na odcinku kilku kilometrów. Spadki i podbiegi są niemal nieodczuwalne. Na większości asfalt jest w bardzo dobrym stanie. Są odcinki o gorszej nawierzchni, na szczęście krótkie lub możliwe do ominięcia drugą stroną drogi. Start i meta zlokalizowane będą przy stawie niedaleko Bratoszowa na północ od Pieszyc. Tam też z widokiem na Góry Sowie odbędzie się zakończenie imprezy z dekoracjami zwycięzców.

Nie zdecydowaliśmy jeszcze o długości biegu. Okrążenie 10 km można pokonać kilka razy. W ten sposób - na pętli - odbywa się większość zawodów na nartorolkach i w biegach narciarskich zaliczanych do Pucharu Świata FIS. Także największy i najbardziej prestiżowy bieg nartorolkowy świata - szwedzki Alliansloppet - odbywa się na pętli. Na 10 km interesującej widokowo trasy można ciekawie spędzić czas ścigając się z rywalami i własnymi słabościami.

O długość trasy, na której chcieliby ścigać się polscy zawodnicy, pytamy w ankiecie na portalu nartorolki.pl. Oddaj swój głos i pomóż w ten sposób w organizacji nowego, nartorolkowego biegu, który będzie interesujący także dla Ciebie.

wypełnij ankietę >>