Uphill Gór Sowich wśród najlepszych imprez promujących Sudety

Bieg inaugurujący cykl Vexa Skiroll Tour, który odbył się w ostatnią sobotę lipca 2017 roku na trasie z Pieszyc Górnych na Przełęcz Jugowską, został wyróżniony przez Kapitułę Plebiscytu Gospodarczego “Sudeckie Kryształy 2017” w kategorii “Najlepsza Impreza Promująca Region”.

Celem plebiscytu jest promocja przedsiębiorczości w regionie Sudetów. W tym roku odbyła się jego V edycja. Podczas gali finałowej 10 listopada 2017 roku Kapituła Plebiscytu przyznała wyróżnienie naszym zawodom w kategorii “Najlepsza Impreza Promująca Region”.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego wyróżnienia, gdyż jest to pierwsze oficjalne wyróżnienie polskiej nartorolkowej imprezy w jakimkolwiek konkursie, czy plebiscycie. Dziękujemy uczestnikom, którzy licznie wystartowali w I Uphillu Gór Sowich i choć zawody odbyły się po raz pierwszy, frekwencja przekroczyła liczebność zawodników notowaną w polskich biegach o znacznie dłuższej historii. Dziękujemy Gminie Pieszyce za gościnę, przychylne nastawienie od samego początku, gdy zrodził się pomysł zawodów, a także aktywne i pełne poświęcenia zaangażowanie w organizację biegu.

Dziękujemy także Kapitule Plebiscytu za przyznane wyróżnienie. To nas bardzo motywuje do dalszego rozwoju sowiogórskiego biegu, jak też innych nartorolkowych imprez, które wchodzą lub będą wchodzić w skład naszego cyklu.