Dwa ambitne biegi pod górę w ramach III tury Vexa Skiroll Tour

W pierwszy weekend września polscy biegacze nartorolkowi spotkają się w Małopolsce, by wziąć udział w dwóch wymagających biegach - Ochotnica Uphill w Gorcach na dystansie 10,5 km z przewyższeniem 360 m i Przehyba Uphill w Beskidzie Sądeckim na dystansie 6,7 km z przewyższeniem 580 m.

W pierwszy weekend września 2021 roku na rywalizujących w cyklu Vexa Skiroll Tour czekają dwa ambitne biegi na trasach prowadzących pod górę. III tura cyklu odbędzie się w Małopolsce, na obszarze pomiędzy Nowym Targiem i Starym Sączem. Trasy obu biegów zaplanowanych w ten weekend znajdują się w odległości pół godziny jazdy samochodem.

W sobotę 4 września sportowcy spotkają się w Gorcach w Ochotnicy Dolnej i wezmą udział w debiutującym w kalendarzu cyklu - organizowanym po raz pierwszy - Ochotnica Uphill. Trasa o zmiennej trudności - początkowo szeroka i powoli się pnąca, w drugiej połowie znacznie węższa i bardziej stroma - mierzy 10,5 km. Pokonywane przewyższenie 360 m pozycjonuje trudność tego biegu na średnią. Trasa zawodów jest trudniejsza od Asfalt Uphill, lecz łatwiejsza niż Uphill Gór Sowich. Bieg rozpocznie się o 13:00 w Ochotnicy Dolnej, zawodnicy będą startować wspólnie, lecz osobno dla konkurencji techniką klasyczną i dowolną. Więcej o biegu dowiesz się na stronie Ochotnica Uphill.

W niedzielę 5 września zawodnicy przeniosą się do Beskidu Sądeckiego. Tam w Gaboniu koło Starego Sącza zmierzą się w najbardziej wymagającym biegu na nartorolkach po asfalcie w Polsce. Trudność zawodów polega na przebiegnięciu bardzo stromej trasy o długości 6,7 km. Na tej długości zawodnicy pokonują przewyższenie 580 m. W tym biegu uczestnicy będą startować indywidualnie w odstępie 15 sekund. Start pierwszego zawodnika zaplanowany został na 11:00.

W tym roku impreza jest VII Mistrzostwami w Biegu pod Górę na Nartorolkach. Przehyba Uphill nazywana jest polskim Lysebotn Opp ze względu na podobieństwo trasy zawodów, pod względem dystansu i przewyższenia, do legendarnego norweskiego biegu pod górę na małych kółkach.

Zapisy do obu biegów przyjmowane są przez internet do czwartku 2 września. Opłaty startowej można dokonać w gotówce w biurze zawodów przed biegiem. Kto zapisze się przez internet będzie mógł zapłacić mniej. Zapisy na miejscu są także możliwe najpóźniej na pół godziny przed zamknięciem biura zawodów.

Zapisz się teraz!