Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła wygrywają II Grand Prix Polski

Gratulacje dla rodzeństwa Wojtyłów, zdecydowanie wygrali zmagania w ramach II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach 24 i 25 lipca 2021 roku w Górach Sowich.

Klasyfikacja Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach jest tworzona na podstawie wyników trzech biegów organizowanych w jeden weekend w Górach Sowich. Sportowcy, którzy ukończyli w Pieszycach techniką klasyczną Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m, w Dzierżoniowie KO Sprinty Dzierżoniów w parach na 200 m oraz ponownie w Pieszycach techniką dowolną Pętlę Sowiogórską na płaskiej trasie długości 25 km, byli automatycznie klasyfikowani w Grand Prix Polski. Ten jedyny w swoim rodzaju nartorolkowy "trójbój" wymaga od zawodników niezwykłej wszechstronności. Ci muszą się wykazać doskonałą umiejętnością biegania techniką klasyczną i łyżwową na trasach o różnych profilach i długościach. Sklasyfikowani w Grand Prix Polski, a zwłaszcza zawodnicy z czołówki, to sportowcy, którzy radzą sobie doskonale zarówno na długich dystansach, mają siłę i wytrzymałość na uphillach oraz szybkość i dynamikę w sprintach.

W 2021 roku w Polsce 12 kobiet i 25 mężczyzn udowodniło, że trudno im dorównać na nartorolkach. Tyle zawodniczek i zawodników zostało sklasyfikowanych w II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Gratulujemy!

Zobacz wyniki II Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.