W 2021 roku zmieniamy trasę Pętli Sowiogórskiej

Jedyny jak dotąd bieg dystansowy w cyklu Vexa Skiroll Tour odbywający się w płaskim terenie - Pętla Sowiogórska - zmieni radykalnie swoją trasę. Powodem jest pogarszający się stan asfaltu w miejscu jej dotychczasowego przebiegu.

Pętla Sowiogórska odbywająca się dotąd na drogach przebiegających na terenie gmin Pieszyce i Dzierżoniów to jedyny płaski i długi bieg w naszym cyklu. Zawody są organizowane od drugiego sezonu trwania Vexa Skiroll Tour, czyli od 2018 roku. Stan asfaltu części trasy Pętli Sowiogórskiej od początku nie był najlepszy, w kolejnych latach niestety ulegał tylko pogorszeniu.

Organizatorzy zawodów, czyli Gmina Pieszyce z portalem nartorolki.pl i firmą MT-Sport, podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów w inne miejsce na terenie gminy.

Od 2021 roku Pętla Sowiogórska, bieg zaplanowany na 25 lipca, ma się odbywać na trasie z asfaltem bardzo dobrej jakości. Szerokiej i bezpiecznej - prowadzącej z Pieszyc do Bielawy. Trasa jest prawie płaska, nie występują na niej żadne zjazdy, ani podbiegi, choć występują pewne różnice w wysokości, to na przestrzeni wielu setek metrów. Zjazdy są nieodczuwalne. Niestety na terenie gminy nie ma żadnych dróg spełniających nasze wymagania, które można byłoby zamknąć i zapętlić bez odcinania miasta od świata na pół dnia. Dlatego wybraliśmy wariant trasy, którą zawodnicy będą pokonywać wahadłowo. Droga jest bardzo szeroka, komfort rywalizacji będzie dużo wyższy niż w okolicach stawu w Bratoszowie, gdzie rywalizowano w poprzednich latach. Dodatkowym atutem są piękne widoki na panoramę Gór Sowich.

W Pętli Sowiogórskiej 2.0 do pokonania będzie wahadłowo odcinek o długości 2,5 km. Przebiegnięcie tam i z powrotem daje 5 km. Planujemy pięć takich “pętli”, na których zawodnicy przebiegną łączny dystans 25 km.

Mapę przebiegu trasy i wszystkie szczegóły związane z rywalizacją w tym miejscu podamy przed otwarciem zapisów.