Wciąż pracujemy nad kalendarzem i lokalizacją zawodów w 2021 roku

Trwają prace na przygotowaniem cyklu w 2021 roku. Jeszcze w marcu informowaliśmy, że pod koniec kwietnia będziemy mogli podać kalendarz cyklu. Niestety potrzebujemy na to więcej czasu. Co wpłynęło na opóźnienia?

Jedną z głównych przyczyn przeciągającej się publikacji naszego kalendarza jest pandemia i brak wiedzy jakie będą panowały przepisy w czasie, gdy mają odbywać się nasze zawody. Choć zakładamy, że podobnie jak w 2020 roku będzie możliwa organizacja imprez sportowych na świeżym powietrzu, to brak tej pewności, zwłaszcza w marcu i kwietniu, utrudnił choćby rozmowy z samorządami. Trudno zdecydować, że cykl ma się zacząć np. w czerwcu, gdy mamy tyle niewiadomych.

Kolejnym powodem jest chęć przygotowania dla Zawodników ciekawej rywalizacji. Stąd nasza praca nad przygotowaniem biegów w nowych miejscach. Organizacja nowych zawodów od zera zabiera nam znacznie więcej czasu, niż przygotowanie kolejnej edycji biegu w dotychczasowym formacie.

Potwierdzamy, że cykl odbędzie się w 2021 roku. Naszym celem jest zorganizowanie czterech weekendów nartorolkowych zmagań. W pierwszych założeniach cykl miał odbywać się w przedziale czasowym pomiędzy końcem czerwca i końcem września. Ze względu na przedłużające się prace całkiem możliwe, że nasza rywalizacja tradycyjnie rozpocznie się w ostatni weekend lipca w Górach Sowich i potrwa do końca września. Szczegóły będziemy mogli podać jednak dopiero po zakończeniu prac nad wstępnym przygotowaniem wszystkich ośmiu biegów zaplanowanych na ten sezon.

Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości.