Zgłoszenia internetowe i niższe startowe w biegach III tury tylko do 8 października

W drugi weekend października w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku odbędzie się ostatnia tura tegorocznego cyklu Vexa Skiroll Tour 2020. Zawodnicy zmierzą się w sobotę 10 października w biegu Kamyk Uphill, a w niedzielę 11 października w finałowym Leśnym Uphillu. Zgłoszenia internetowe gwarantujące niższą opłatę startową możliwe tylko do czwartku 8 października. Później będzie można zarejestrować się już tylko osobiście przed biegami w biurze zawodów.

Biegi w gminie Międzylesie są organizowane w ramach naszego cyklu od początku jego powstania. Lokalny samorząd, który jest współorganizatorem zawodów, co roku bardzo angażuje się w przygotowanie obu biegów.

Zawody Kamyk Uphill, które odbędą się w sobotę 10 października o 14:00 w miejscowości Smreczyna, będa czwartą edycją tego wydarzenia. W poprzednich latach meta wyścigu mieściła się zawsze w Czechach przy schronisku Kašparova chata na wzgórzu Adam. W tym roku niestety trasa musiała zostać skrócona o około 650 m ze względu na przepisy wprowadzone w Czeskiej Republice uniemożliwiające organizację zawodów, takich jak nasze, o frekwencji powyżej 20 osób. Więcej o zmienionej trasie przeczytasz w komunikacie - trasa Kamyk Uphill skrócona o 650 metrów.

Bieg Leśny Uphill, który w tym roku będzie finałem cyklu i odbędzie się w niedzielę 11 października o 10:30 w Niemojowie, zostanie zorganizowany po raz trzeci z rzędu. To jeden z łatwiejszych wśród polskich biegów, w których meta znajduje się wyżej niż start. Trasa o długości 7 km z idealnym asfaltem prowadzi częściowo w terenie płaskim, a częściowo na podbiegach, zawodnicy pokonują na niej przewyższenie 225 m.

Po biegu finałowym nastąpi podsumowanie klasyfikacji generalnych bieżącego sezonu cyklu, zostaną wyłonieni i udekorowani zwycięzcy generalek zarówno w klasyfikacjach indywidualnych - open i w kategoriach wiekowych - jak też w rywalizacji teamów. Tu możesz sprawdzić obecną klasyfikację generalną - indywidualną i teamową.

Zapisy do ostatnich dwóch zawodów naszego cyklu trwają do czwartku 8 października przez internet. Będzie też możliwość osobistego zarejestrowania się w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem biegu.