Team nabiegowkach.pl prowadzi w klasyfikacji drużynowej po trzech zawodach

W klasyfikacji drużynowej po trzech biegach cyklu spore zmiany. Na pozycję lidera wysunął się “team nabiegowkach.pl”. Na drugim miejscu “Skipol.pl Team”. Prowadzący po I turze “XC-Sport Team” spadł na miejsce czwarte, a trzecią pozycję okupuje “TN Biegówki”. A jak wypadają pozostałe drużyny?

Po trzech biegach aktualnego sezonu na pozycję lidera wysunął się “team nabiegowkach.pl” z liczbą 2479 punktów na koncie. Ze stratą 107 punktów na drugie miejsce wskoczył “Skipol.pl Team”. Trzecią pozycję ze stratą ponad 300 punktów do miejsca drugiego zajmuje “TN Biegówki”.

Pozostałe zespoły miały problemy z uzyskaniem większej liczby punktów. “Ski Team Podhale”, którego męscy reprezentanci odnotowali bardzo dobre rezultaty, lecz przez brak startującej kobiety w zespole mieli naliczone tylko trzy najlepsze wyniki. “XC-Sport Team” przez obecność tylko trojga sportowców, a “Startski.pl Rollspeed Team” miał jedynie dwoje zawodników na 2. i 3. biegu.

Zobacz ranking teamów w sezonie 2020.

W czwartym sezonie cyklu Vexa Skiroll Tour współzawodniczy sześć zgłoszonych drużyn. W tym roku w każdym biegu punktuje czterech najlepszych zawodników zespołu, pod warunkiem, że w zawodach zostali sklasyfikowani sportowcy obu płci należący do drużyny. Jeżeli w teamie byli zawodnicy jednej płci, to na konto zespołu idą trzy najlepsze wyniki.

Punkty do klasyfikacji generalnej teamów liczone są inaczej niż przy klasyfikacji indywidualnej - teamy mają naliczone punkty wg zasady sprzed roku, tej która w 2019 roku obowiązywała także przy klasyfikacji indywidualnej. Ponieważ na konto drużyny zaliczane są punkty zdobywane przez zawodników obu płci i w trzech różnych konkurencjach, użyty algorytm uwzględnia różnice, m.in. liczbę osób startujących w biegu i stratę do zwycięzcy. Tak, by osoba ostatnia w konkurencji o małej frekwencji, np. zajmująca 3. miejsce wśród 3 startujących, mogła przekazać drużynie odpowiednio mniejszą liczbę punktów, niż zawodnik z 3. miejscem i niewielką stratą do zwycięzcy w biegu o dużej frekwencji.

Zobacz ranking teamów w sezonie 2020.