Liderzy klasyfikacji generalnej po II turze

Jadwiga Grynkiewicz i Wojciech Smykowski w technice klasycznej, Anna Gałek i Bogusław Gracz dowolnie, Aneta Zych i Jan Łacek w pompowanych kołach - to liderzy indywidualnej klasyfikacji generalnej po II turze, czyli trzech zawodach cyklu. Zobacz całkowity ranking w trzech kategoriach dla obu płci.

Podsumowaliśmy klasyfikację generalną po trzech zawodach tegorocznego cyklu. Zobacz pełną indywidualną klasyfikację generalną.

Obecną listę rankingową należy traktować jako tymczasową. Na pewno do końca trwania cyklu mocno się zmieni. Zgodnie z zasadami przyjętymi w 2020 roku do końcowej klasyfikacji generalnej zaliczani są zawodnicy, którzy zostali sklasyfikowani przynajmniej w trzech biegach sezonu w jednej kategorii, w tym w finale. Niezależnie od liczby startów do końcowego zestawienia brane są cztery najlepsze wyniki zawodnika, a jeśli wystartował trzy razy, to trzy.

Po II turze cyklu na liście klasyfikacyjnej ujęci są wszyscy, także uczestniczący dotąd w jednym biegu. Oni jeśli wystartują w końcowych dwóch zawodach w gminie Międzylesie, znajdą się w końcowej generalce, a jeśli nie zaliczą tych dwóch startów, zostaną usunięci z końcowej listy rankingowej. Także zawodnicy, którzy mają obecnie zaliczone dwa starty, to w generalce znajdują się niżej niż bezpośredni rywale z trzema startami. Udział w dwóch ostatnich biegach pozwoli tym sportowcom wykorzystać swoje cztery wyniki i przesunąć się wyżej na liście.