Rywalizacja w Vexa Skiroll Tour przenosi się do Małopolski

Trzeci weekend września 2020 roku będzie stał pod znakiem rywalizacji nartorolkowej w dwóch biegach pod górę - sobotnim Uphillu Zachodniego Podhala w Tatrach i niedzielnym Przehyba Uphillu w Beskidzie Sądeckim. Zapisy internetowe do obu zawodów tylko do czwartku włącznie.

Chętnym do startu w biegach Uphill Zachodniego Podhala i Przehyba Uphill zostało kilkadziesiąt godzin na internetową rejestrację, która pozwala uzyskać niższą stawkę opłaty startowej, ułatwia też znacznie zadanie organizatorom, którzy mogąc przewidzieć liczbę uczestników są w stanie lepiej się przygotować. Opłatę startową, tę obniżoną, można wpłacić gotówką w biurze zawodów. Kto nie może dokonać rejestracji przez internet do czwartku, będzie mógł dokonać jej osobiście w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed startem pierwszego zawodnika.

Zapisz się tutaj >>

W sobotę 19 września zawodnicy wezmą udział w Uphillu Zachodniego Podhala o dystansie 10 km z przewyższeniem 390 m na trasie prowadzącej z Cichego w gminie Czarny Dunajec na grzbiet Gubałówki w gminie Kościelisko. Start pierwszej konkurencji rozpoczyna się o 11:00. Zawodnicy startują wspólnie w ramach każdej konkurencji.

W niedzielę 20 września rywalizacja przeniesie się do Gabonia w gminie Stary Sącz. Tam o 11:00 rozpocznie się Przehyba Uphill, czyli najtrudniejszy pod względem nachylenia trasy bieg pod górę w Polsce. To jedyne zawody w cyklu, w których sportowcy startują indywidualnie. Do pokonania będzie dystans 6,7 km i przewyższenie 580 m.

W najbliższych dniach wydamy komunikat przedstartowy, w którym zbierzemy wszystkie istotne informacje dla startujących w obu zawodach.