Uphill Zachodniego Podhala nowym biegiem w 2020 roku

W 2020 roku w kalendarzu zawodów zrzeszonych w cyklu Vexa Skiroll Tour 2020 pojawił się nowy bieg - Uphill Zachodniego Podhala. Zawody - początkowo nazywane roboczo “Gubałówka Uphill” prowadzą po bardzo malowniczej trasie rozpoczynającej się w Cichem w gminie Czarny Dunajec i kończącej na grzbiecie Gubałówki w gminie Kościelisko.

Zawody z metą na Gubałówce prowadzą po asfaltowych podbiegach Zachodniego Podhala. Trasa biegu wiedzie terenami gmin Czarny Dunajec i Kościelisko, a nawet na bardzo krótkim odcinku należącym do gminy Poronin. Organizatorami zawodów są: portal nartorolki.pl i firma MT-Sport - czyli organizatorzy cyklu Vexa Skiroll Tour wraz z gospodarzami terenów - gminami Czarny Dunajec i Kościelisko.

Trasa zawodów mierzy 10 km, a zawodnicy między startem i metą pokonują przewyższenie około 390 m. Meta znajduje się na grzbiecie Gubałówki. To tereny należące do gminy Kościelisko. Początkowo imprezie nadaliśmy roboczą nazwę Gubałówka Uphill. Organizatorzy zgodnie jednak zdecydowali, że zawodom zostanie nadana nazwa Uphill Zachodniego Podhala podkreślająca zaangażowanie obu podhalańskich gmin i faktyczne położenie trasy biegu.

Warto podkreślić, że bieg by nie powstał bez zaangażowania miejscowych pasjonatów biegów narciarskich i nartorolek. Ojcami chrzestnymi zawodów, którzy zgłosili pomysł, pomogli w opracowaniu trasy zawodów i lobbowali u wójtów Kościeliska i Czarnego Dunajca, są Stanisław Gąsienica, Rafał Potrząsaj i Dariusz Ślaga. Dziękujemy za to zaangażowanie w imieniu zawodników i swoim.

Uphill Zachodniego Podhala to drugi otwarty masowy bieg na nartorolkach organizowany na terenie Małopolski. Pierwszy - kultowy już Przehyba Uphill z najtrudniejszym asfaltowym podbiegiem w naszym kraju - od początku współtworzy cykl Vexa Skiroll Tour.

Sprawdź szczegółowe informacje o zawodach Uphill Zachodniego Podhala.