Ostatnia tura Vexa Skiroll Tour wraz z finałem odbędzie się 5 i 6 października w Dusznikach-Zdroju

Dwa ostatnie biegi cyklu Vexa Skiroll Tour w sezonie 2019 odbędą się w pierwszy weekend października w Dusznikach-Zdroju i bliskich okolicach. Tradycyjnie już na sportowców czekają dwa wyścigi - Skalny Uphill i Asfalt Uphill. Po tym wyłonimy zwycięzców klasyfikacji generalnej indywidualnej i teamowej cyklu.

W sobotę 5 października w Łężycach (gmina Szczytna) odbędzie się zupełnie nowy bieg, który powstał na potrzeby naszego cyklu - Skalny Uphill. Wyścig ma długość 6 km i prowadzi po całkowicie nowym asfalcie, a zawodnicy pokonają przewyższenie 230 m. Meta znajduje się niemal w środku Gór Stołowych w okolicach Lisiej Przełęczy. Trzymajmy kciuki za słoneczną pogodę, by zawodnicy mogli podziwiać na trasie piękne widoki, w tym wypiętrzenia skalne, od których bieg nosi swoją nazwę.

W niedzielę 6 października zawodnicy zmierzą się w najstarszym polskim otwartym biegu pod górę na nartorolkach na trasie z Dusznik-Zdroju do Zieleńca. Zawody od 2018 roku noszą nazwę Asfalt Uphill, a w 2019 roku wchodzą w skład naszego cyklu, będąc też jego finałem. Długość trasy zawodów to 10,5 km, a trasa prowadzi wyłącznie pod górę. Meta znajduje się w Zieleńcu o 340 m wyżej niż start.

Przypominamy, że do obu biegów najlepiej zapisać się przez internet, gdyż gwarantuje to niższą opłatę startową. Rejestracje internetowe trwają do czwartku 3 października włącznie. Później pozostają jeszcze zgłoszenia osobiste w biurze zawodów przed zawodami.

Więcej szczegółów możesz znaleźć na stronach poszczególnych biegów, jak też w komunikacie przedstartowych - poradniku zawierającym wszelkie ważne informacje o obu biegach. Poradnik udostępnimy na naszej stronie w połowie tygodnia przed zawodami.