Grand Prix Polski na nartorolkach w Górach Sowich

Z przyjemnością zawiadamiamy, że trzy biegi organizowane w ramach I tury cyklu Vexa Skiroll Tour mają w tym roku status Grand Prix Polski na nartorolkach. By zostać sklasyfikowanym, należy wystartować na nartorolkach sportowych techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich i dowolną w Sprintach Dzierżoniów oraz Pętli Sowiogórskiej. W Grand Prix Polski 2019 są osobne klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych co 10 lat. Dla najlepszych atrakcyjne nagrody, w tym finansowe.

Celem stworzenia Grand Prix Polski na nartorolkach jest wypełnienie luki w polskim sporcie. Mistrzostwa kraju organizowane przez PZN od lat nie są wyzwaniem ani dla dorosłych zawodników trenujących w klubach, ani dla amatorów. Bardzo łatwe trasy, brak nagród, kłopoty organizacyjne, powodują, że dorośli sportowcy omijają te biegi.

Środowisko chce jednak wiedzieć, kto jest najlepszy w Polsce, zawodnicy garną się do współzawodnictwa, pragną sprawdzić się na tle innych sportowców, walczyć o splendor i wygraną w kategoriach open i wiekowych.

Grand Prix Polski na nartorolkach to trzy biegi odbywające się w jeden weekend w promieniu dziesięciu kilometrów. W 2019 roku GP Polski odbędzie się w Górach Sowich podczas I tury cyklu Vexa Skiroll Tour. W skład Grand Prix Polski wchodzą biegi wybraną techniką:

Zawodnicy ścigając się w wymienionych konkurencjach będą zdobywać punkty. Ich suma z trzech biegów stworzy ranking końcowy Grand Prix Polski. Najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe - zwycięzcy po 1000 zł. Przewidziano też nagrody rzeczowe i statuetki dla najwyżej sklasyfikowanych pięciu pań i pięciu panów w kategoriach open. Dekoracje będą odbywać się też w kategoriach wiekowych co 10 lat, a dla młodzieży co kilka lat.

Więcej szczegółów dotyczących Grand Prix Polski, a także odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania znajdziesz na stronie Grand Prix Polski. Serdecznie zapraszamy do udziału.