Można się już zapisywać na Knock-out Sprinty Dzierżoniów 2019

W czwartek 27 czerwca uruchomiliśmy zapisy na Knock-out Sprinty Dzierżoniów, czyli zawody, które powinny dać kibicom, a także uczestnikom, sporo frajdy. Tego typu wyścigi, choć charakterystyczne dla nartorolkowej rywalizacji na świecie, nie były znane dotąd w Polsce. Uczestnicy 1. KO Sprintów Dzierżoniów przejdą więc do historii dyscypliny jako pierwsze osoby biorące udział w prawdziwych nartorolkowych sprintach w naszym kraju.

Knock-out Sprinty Dzierżoniów odbędą się w sobotę 27 lipca 2019 roku wieczorem w centrum Dzierżoniowa. Rywalizacja odbywać się będzie na odcinku 200 m techniką dowolną, czyli taką, jaką kto chce. Zapewne większość zastosuje styl łyżwowy, dozwolony i mile widziany jest jednak także styl klasyczny.

Tego samego dnia, czyli w sobotę 27 lipca w oddalonych o 5 km Pieszycach o godzinie 11:00 sportowcy zmierzą się w Uphillu Gór Sowich. Wyścigi w Sprintach w Dzierżoniowie zaplanowano na 18:30. To wystarczająco dużo czasu, by odsapnąć. Biegi na dystansie 200 m są też na tyle krótkie, że nie wyczerpią uczestników.

Zapisy do KO Sprinty Dzierżoniów prowadzone są na stronie zapisy.

Knock-out sprinty to zawody niezwykle dynamiczne i widowiskowe. Są zorganizowane na wzór sprintów odbywających się w ramach każdej sesji Pucharu Świata FIS, czy Mistrzostw Świata FIS. Zazwyczaj dystans tych zawodów wynosi 200 m. Tak też będzie w Dzierżoniowie. W pierwszej kolejności zawodnicy ścigają się indywidualnie i starają się osiągnąć jak najlepsze wyniki. Najszybsza szesnastka przechodzi do finałów, gdzie ścigają się parami na tej samej trasie. Każdy zawodnik ma do dyspozycji swój korytarz szerokości jednej jezdni, więc ma zapewnione bezpieczeństwo i komfort. Kto wygra wyścig w parze, przechodzi dalej. W ten sposób odbędą się ⅛, ¼, ½ i całe finały.

Magia tego wyścigu polega na możliwości ciągłego obserwowania rywalizacji. Od początku, do końca krótkiej trasy, trzeba walczyć ze sobą i przeciwnikiem. Każdy, kto przygląda się tym biegom, może obserwować zmagania od startu do mety, bo odcinek jest krótki. Zawodnicy, jeśli akurat nie biegną, mogą przyglądać się współzawodnictwu rywali. Ich wyniki mają bezpośredni wpływ na losy zawodnika, choćby na to, z kim będzie się ścigał w kolejnej parze.

Knock-out Sprinty Dzierżoniów to pierwszy otwarty bieg w polskiej historii organizowany w postaci typowych, nartorolkowych sprintów. Uczestnicy tych zmagań zapiszą się na kartach historii współzawodnictwa na nartorolkach w naszym kraju. Warto!

Zawody nie są zaliczane do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour, są jednak organizowane przez tę samą ekipę jako bieg towarzyszący cyklowi. Sprinty będą jednym z trzech biegów tworzących Grand Prix Polski na nartorolkach.

Więcej

Pamiętaj!

Zgodnie z zasadami panującymi w cyklu o wysokości opłaty startowej w konkretnych zawodach decyduje termin zgłoszenia, a nie wpłaty. Wystarczy więc zarejestrować się do udziału w biegu z odpowiednim wyprzedzeniem, by zyskać prawo do zniżki. Opłatę startową można wnieść nawet gotówką w biurze zawodów, a jej wysokość będzie wynikać właśnie z terminu zapisania się na zawody.

Termin najniższej opłaty na KO Sprinty Dzierżoniów mija 14 lipca 2019 roku. Warto zarejestrować się już teraz i skorzystać.