Vexa sponsorem tytularnym cyklu Skiroll Tour

Marka Vexa zostanie sponsorem tytularnym nowego polskiego otwartego cyklu w biegach na nartorolkach - Vexa Skiroll Tour. W 2017 roku w ramach cyklu odbędą się przynajmniej cztery etapy biegów pod górę.

Vexa znana jest na naszym rynku głównie z bardzo dobrej jakości nartorolek. Marka objęła swoim patronatem powstający w tym sezonie pierwszy otwarty cykl zawodów na nartorolkach. Dzięki zaangażowaniu Vexa na każdych zawodach wchodzących w skład cyklu wśród wszystkich uczestników będą losowane nartorolki, także zwycięzcy klasyfikacji generalnej Vexa Skiroll Tour otrzymają w nagrodę nartorolki Vexa.

Sponsorami cyklu zostaną także m.in. nartorolkowy.pl - największy polski sklep z branży, który dostarczy nagrody dla uczestników zawodów oraz Enervit - producent odżywek sportowych, który zapewni napój izotoniczny dla uczestników wszystkich biegów cyklu.

We wszystkich zawodach Vexa Skiroll Tour będzie można rywalizować w wybranej konkurencji: techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami, techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami oraz techniką dowolną na rolkach i nartorolkach z pompowanymi kołami. Będzie prowadzona klasyfikacja open, kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych dla każdych zawodów cyklu, oraz w tzw. generalce, czyli na podstawie wyników uzyskanych w biegach wchodzących w skład cyklu.

W Vexa Skiroll Tour, jak też zawodach zaliczanych do cyklu, po raz pierwszy w polskiej historii otwartych biegów narciarskich i na nartorolkach ma być prowadzona generalna klasyfikacja drużynowa dla teamów oficjalnie zgłoszonych do udziału w cyklu.

Pierwsza runda Vexa Skiroll Tour odbędzie się 29 lipca w Pieszycach na Dolnym Śląsku. Uczestnicy będą rywalizować w Uphillu Gór Sowich - biegu pod górę ze startu wspólnego na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m. Finałem cyklu będzie Przehyba Uphill organizowany 8 października w Gaboniu koło Starego Sącza. Uczestnicy zmierzą się z najtrudniejszym podbiegiem w Polsce, gdzie na dystansie niecałych 7 km pokonają blisko 600 m przewyższenia. W 2016 roku Przehyba Uphill cieszył się największą frekwencją w historii polskich otwartych zawodów na nartorolkach.

Miejsca i daty pozostałych biegów cyklu organizatorzy mają podać już w najbliższym czasie. Łącznie w cyklu Vexa Skiroll Tour w 2017 roku ma odbyć się od czterech do sześciu biegów. To, ile zawodów uda się zorganizować, zależy głównie od zgody zarządców dróg na ich zamknięcie, organizator czeka na ostateczne decyzje.

Zapisy do zawodów Vexa Skiroll Tour mają rozpocząć się jeszcze w czerwcu.