Już możesz zapisać się na biegi III sezonu Vexa Skiroll Tour

W niedzielę 26 maja uruchomiliśmy zapisy na wszystkie biegi wchodzące w skład cyklu w 2019 roku. Zachęcamy do wcześniejszych rejestracji, ze względu na możliwe oszczędności w opłatach startowych. Zapisz się jeszcze dziś.

W 2019 roku w skład cyklu Vexa Skiroll Tour wchodzi osiem nartorolkowych biegów, w tym aż siedem to zawody na trasach, gdzie meta zlokalizowana jest wyżej niż miejsce startu. Rywalizacja odbędzie się w trakcie czterech tur - weekendowych spotkań trwających od lipca do października.

I tura

Cykl tradycyjnie zostanie zainaugurowany w Górach Sowich, gdzie zawodnicy zmierzą się w dwóch biegach:

W trakcie I tury zawodnicy będą mogli zmierzyć się jeszcze w najbardziej widowiskowej konkurencji na nartorolkach, która jest częścią każdej sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach, jak też Mistrzostw Świata FIS w tej dyscyplinie - knock-out sprintach na dystansie 200 m techniką dowolną. Bieg ten odbędzie się 27 lipca w Dzierżoniowie. Zawody te jednak nie będą zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour, zapisy na nie otworzymy w czerwcu.

Wciąż liczymy też, że wszystkie trzy biegi I tury będą w tym roku Mistrzostwami Polski PZN amatorów w biegach na nartorolkach. Rozstrzygnięcia mają odbywać się na dniach, trzymajcie kciuki, by Polski Związek Narciarski powierzył nam organizację tej imprezy.

II tura

Dwa tygodnie po zawodach zawodach inaugurujących cykl zawodnicy spotkają się w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku. Tam będą rywalizować w kolejnych dwóch biegach:

  • sobota 10.08.2019 - Kamyk Uphill na dystansie 4,5 km z przewyższeniem 300 m (zapisz się) - to jedyny transgraniczny nartorolkowy bieg w Polsce, którego meta znajduje się w Czechach, niech nikogo nie zmyli krótki dystans, ze względu na duże nachylenie trasy bieg jest wymagający
  • niedziela 11.08.2019 - Leśny Uphill na dystansie 7 km z sumą podbiegów 225 m (zapisz się)

III tura

We wrześniu Vexa Skiroll Tour zawita do Małopolski. W Beskidzie Sądeckim odbędą się kolejne dwa bardzo wymagające biegi:

  • sobota 21.09.2019 - Łabowa Uphill - na dystansie 7,5 km z przewyższeniem 430 m (zapisz się)
  • niedziela 22.09.2019 - Przehyba Uphill - na dystansie 6,7 km z przewyższeniem 580 m (zapisz się) - jedyny nasz bieg, w którym zawodnicy startują indywidualnie, najtrudniejszy uphill w Polsce ze względu na pokonywane przewyższenie,

IV tura

Cykl tradycyjnie zakończy się w pierwszy weekend października. Zawodnicy znów spotkają się na Dolnym Śląsku w Dusznikach-Zdroju i okolicach, by zmierzyć się w dwóch biegach:


Zachęcamy do wczesnych rejestracji. Wystarczy zapisać się wcześniej, by zagwarantować sobie niższą opłatę startową. Nawet jeśli wpłacisz ją gotówką w biurze zawodów, jej wysokość będzie wynikać z daty rejestracji. Jeśli zdecydujesz się zapłacić z góry za wszystkie biegi organizowane w trakcie czterech tur, udział w dwóch będzie gratis, w tym w sprintach w Dzierżoniowie odbywających się podczas I tury. Wszystkie informacje o opłatach startowych znajdziesz w dziale opłaty startowe.