Cztery weekendy zawodów - tak ma wyglądać cykl w 2019 roku

Wszystko wskazuje na to, że w czasie trzeciego sezonu cyklu Vexa Skiroll Tour zawodnicy będą walczyć o miejsca w poszczególnych biegach i klasyfikacji generalnej w trakcie czterech weekendów od lipca do października 2019 roku.

Dla uczestników jedynego polskiego otwartego cyklu nartorolkowego przygotowaliśmy na ten sezon kilka nowości i zmian. Jedną z bardziej istotnych jest wydłużenie cyklu do czterech weekendów. W 2019 roku polscy nartorolkarze zmierzą się w znanych już biegach, które zaliczane były do Vexa Skiroll Tour w poprzednich latach: Uphillu Gór Sowich i Pętli Sowiogórskiej w Górach Sowich, Kamyk Uphillu i Leśnym Uphillu w gminie Międzylesie oraz Łabowa Uphill i Przehyba Uphill w Beskidzie Sądeckim.

Nowością będzie włączenie do Vexa ST znanego biegu pod górę z Dusznik-Zdroju do Zieleńca, który od 2018 roku nosi nazwę Asfalt Uphill i w tym sezonie ma być finałem cyklu. Trwają też prace, by w sobotę poprzedzającą bieg finałowy zorganizować jeszcze jedne zawody w okolicach Dusznik-Zdroju. Jeśli to się powiedzie cykl Vexa Skiroll Tour w 2019 roku będzie składał się z 8 biegów w trakcie 4 weekendów.

Wyznaczyliśmy już możliwe daty, w których mają odbyć się nasze zawody. Niezmiennie zawody w Górach Sowich zostaną zorganizowane w ostatni weekend lipca, w tym sezonie to 27-28 lipca. Kolejne terminy to 10-11 sierpnia i 14-15 lub 21-22 września. W tym czasie odbędą się biegi w gminie Międzylesie i Beskidzie Sądeckim - jeszcze nie wiadomo w jakiej kolejności. W pierwszy weekend października - czyli 5-6 października - zaplanowano ściganie w Dusznikach-Zdroju.

W przybliżeniu tegoroczny cykl odbędzie się:

  • 27-28.07.2019 - Góry Sowie
  • 10-11.08.2018 - Międzylesie lub Beskid Sądecki
  • 14-15 lub 21-22.09.2019 (ostateczna data zostanie podana wkrótce) - Międzylesie lub Beskid Sądecki
  • 5-6.10.2019 - Duszniki-Zdrój

Zachęcamy do zarezerwowania tych terminów w swoich kalendarzach na rywalizację w Vexa Skiroll Tour.

Mamy nadzieję, że już w najbliższej przyszłości będziemy mogli przekazać więcej szczegółów dotyczących organizacji naszego cyklu i zawodów go tworzących. Cały czas trwają intensywne prace.