Uphill Gór Sowich na podium “Sudeckich Kryształów 2018”

Zawody I tury cyklu Vexa Skiroll Tour 2018, które odbywały się w ostatni weekend lipca w Pieszycach na Dolnym Śląsku, znalazły się wśród “Najlepszych Imprez Promujących Region” w plebiscycie gospodarczym Sudeckie Kryształy 2018.

W piątek 12 października 2018 r. w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się gala Plebiscytu Gospodarczego „Sudeckie Kryształy”. W 2017 roku I edycja Uphillu Gór Sowich otrzymała wyróżnienie w tym konkursie, a w tym sezonie kapituła lepiej oceniła naszą imprezę. Znaleźliśmy się na trzecim stopniu podium. Wyżej w naszej kategorii znalazły się jedynie dwa duże wydarzenia kulturalne (festiwale).

Uczestnicy Uphillu Gór Sowich i Pętli Sowiogórskiej wiele razy podkreślali wyjątkowość tych zawodów, zwłaszcza pod względem ciekawej turystycznie okolicy oraz sportowej i przyjaznej atmosfery. To także wielka zasługa gospodarza i współorganizatora obu imprez, czyli Gminy Pieszyce, który bardzo stara się, by przyjeżdżający w Góry Sowie zawodnicy wraz z rodzinami i kibicami czuli się tam chętnie widzianymi gośćmi. Szczególne ukłony należą się w tym miejscu pani Burmistrz Pieszyc, Dorocie Koniecznej Enozel, która zawsze ma czas i miłe słowo dla startujących w sowiogórskiej turze cyklu Vexa.

- Wysokie miejsce w “Sudeckich Kryształach” pokazuje, że nawet w tak niszowym sporcie jak nasz można osiągnąć pozytywny efekt marketingowy, a organizacja wydarzenia sportowego może znakomicie promować piękne zakątki kraju - cieszy się Michał Rolski, redaktor portalu nartorolki.pl i pomysłodawca Uphillu Gór Sowich.

Mamy nadzieję, że kolejne samorządy wezmą przykład z Pieszyc, które są gospodarzem nie tylko wyróżnionych zawodów na nartorolkach, ale także biegów górskich, na nartach, wyścigów kolarskich, a nawet samochodowych rajdów.

Zobacz filmową relację z gali