“Team nabiegowkach.pl I” wygrywa zespołowe współzawodnictwo w sezonie 2018

W tym sezonie w Vexa Skiroll Tour rywalizowało sześć zespołów zgłoszonych formalnie do udziału w cyklu. Po finale naszego serialu - biegu Przehyba Uphill - podsumowaliśmy klasyfikację generalną. Teamy zostały udekorowane 7 października podczas ceremonii na Przehybie.

W skład zgłaszanych zespołów mogło wejść po dziesięciu startujących, kobiet i mężczyzn w dowolnej proporcji. Pięć drużyn, z sześciu zarejestrowanych do udziału w cyklu, zaangażowało przynajmniej jedną panią. Na konto teamu szły punkty zdobyte przez trzech najlepszych zawodników i jedną najlepszą zawodniczkę w każdym biegu. Jak się okazało, możliwość zdobycia wysokich pozycji miały wyłącznie mieszane drużyny.

Końcowa klasyfikacja zespołów w 2018 roku

poz. nazwa Suma punktów
1 team nabiegowkach.pl I 4601
2 Karkonosze XC Team 4491
3 team nabiegowkach.pl II 4100
4 Nowa Ruda Biega 3886
5 team nabiegowkach.pl III 3601
6 Skiking.pl Team 3439

 

Trudno było przewidzieć ostateczną klasyfikację przed finałem cyklu. Od początku prowadził “team nabiegowkach.pl I”, ale rywale “deptali mu po piętach”. Na drugim i trzecim stopniu podium pojawiały się różne zespoły. Ostatecznie o klasyfikacji zdecydowała niska frekwencja teamu “Nowa Ruda Biega” podczas III tury zawodów i zespół ten spadł z 2. na 4. pozycję.

Dziękujemy drużynom za ciekawe współzawodnictwo. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Do zobaczenia za rok.