Klasyfikacja generalna

W Vexa Skiroll Tour prowadzona jest klasyfikacja generalna dla startujących w zawodach serialu. Zawodnicy zdobywają punkty w poszczególnych zawodach, walcząc o końcowe lokaty w klasyfikacji generalnej.

Indywidualna klasyfikacja generalna prowadzona jest w kategoriach wiekowych i open osobno dla kobiet i mężczyzn w każdej z konkurencji: techniką klasyczną, dowolnie i na pompowanych kołach. Zawodnicy rywalizujący w poszczególnych zawodach cyklu zdobywają punkty (sprawdź zasady przyznawania punktów w regulaminie) na podstawie miejsc, które uzyskali w danch zawodach. Punkty sumują się, a na koniec odliczany jest jeden - najsłabszy wynik lub jedna nieobecność. Warunkiem uwględnienia wyniku zawodnika w końcowej klasyfikacji generalnej całego cyklu jest udział we wszystkich zawodach lub z pominięciem jednych oraz ukończenie ostatnich - finałowych zawodów serialu.

W ilu zawodach trzeba wziąć udział, by zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej?

Zgodnie z Regulaminem Cyklu można pozwolić sobie na jedną nieobecność na zawodach zaliczanych do Skiroll Tour. Nie może też to być nieobecność na zawodach finałowych. Start w ostatnich zawodach cyklu i ich ukończenie są obowiązkowe dla każdego, kto chce być uwzględniony w końcowej klasyfikacji generalnej.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w wymaganej regulaminem liczbie biegów, by twoje punkty zostały podsumowane w "generalce", nic straconego. Każdy z biegów zaliczanych do cyklu to osobne, samodzielne zawody, w których wyznaczani są zwycięzcy oraz prowadzona jest klasyfikacja kobiet i mężczyzn, open oraz w kategoriach wiekowych.

Więcej informacji o klasyfikacji generalnej i przyznawanych punktach za poszczególne miejsca znajdziesz w Regulaminie Cyklu.