Rywalizacja drużynowa

W Vexa Skiroll Tour prowadzona jest drużynowa rywalizacja generalna dla teamów zgłoszonych do udziału w cyklu. Drużyna składa się z minimum 2, a maksimum 12 zawodników, którzy punktują na zawodach dla swoich teamów.

W cyklu Vexa Skiroll Tour drużyna, by była uwzględniona w klasyfikacji generalnej, musi zostać zgłoszona. Team może mieć od 2 do 12 zawodników, kobiet i mężczyzn w dowolnej proporcji i niezależnie od konkurencji, w której startują. Punkty zdobyte na zawodach w trakcie sezonu przez:

  • trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników, jeśli w zawodach zapunktowali członkowie teamu jednej płci,
  • czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników, jeśli w zawodach zdobyli punkty członkowie teamu obu płci,

sumują się oraz przypisywane są drużynie. Punkty zdobyte dla teamu naliczane są wg innych zasad niż w klasyfikacji indywidualnej. Szczegółowe wytyczne znajdują się w Regulaminie Cyklu. Przed zgłoszeniem teamu należy dobrze przemyśleć jego skład, gdyż późniejsze zmiany nie są już możliwe.

Jak zgłosić team?

Drużynę można zgłosić w dowolnym momencie trwania cyklu, ale nie później niż podczas przedostatniej tury zawodów cyklu. Drużyna zdobywa punkty od zawodów następujących po momencie zgłoszenia. Przykładowo, jeżeli team zostanie zgłoszony przed drugimi zawodami serialu, punkty zdobyte przez zawodników drużyny w pierwszych zawodach cyklu nie zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej drużyn. Dlatego team najlepiej zgłosić przed zawodami inauguracyjnymi.

Zgłoszenia należy przesyłać na formularzu zgołoszenia teamu na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warto przesłać także logo drużyny i jej krótki opis do zamieszczenia w wykazie teamów biorących udział w cyklu. Można również zgłosić team pisemnie w biurze zawodów przed startem biegu, na formularzu pobranym ze strony lub w biurze zawodów.

Szczegółowe informacje o rywalizacji teamów znajdziesz w Regulaminie Cyklu.

Pobierz formularz

Formularz zgłoszenia teamu