Nagrody i trofea

W Vexa Skiroll Tour najbardziej wartościowe nagrody przyznawane są na zakończenie serialu za miejsca w kategorii generalnej całego cyklu. Najlepszym zawodnikom serialu, jak też poszczególnych zawodów przyznawane są statuetki i specjalnie opracowane dla Vexa Skiroll Tour wyjątkowe medale.

Każdy bieg wchodzący w skład Vexa Skiroll Tour to samodzielne zawody. Wyznaczani są na nich najlepsi zawodnicy - kobiety i mężczyźni - w open i kategoriach wiekowych. Najlepsi sportowcy otrzymują medale i drobne nagrody. Na koniec każdych zawodów odbywa się losowanie nartorolek marki Vexa pomiędzy wszystkimi uczestnikami biegu.

Nartorolki Vexa

Większe nagrody przewidziano na zakończenie cyklu dla najlepszych w klasyfikacji generalnej. Tu nagrodzeni zostaną zawodniczki i zawodnicy w open i kategoriach wiekowych w trzech konkurencjach. Nagradzanie w kategoriach wiekowych odbywa się pod warunkiem, że w danej konkurencji zostanie sklasyfikowanych łącznie przynajmniej 20 zawodników (łącznie kobiet i mężczyzn). Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach, niezależnie od liczby sklasyfikowanych osób, przewidziane są statuetki. W kategoriach na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolnie zwycięzcy klasyfikacji open kobiet i mężczyzn otrzymają po parze nartorolek marki Vexa. W konkurencji na pompowanych kołach zawodnikom zostaną wręczone nartorolki Powerslide X-Plorer. Zawodnicy na dalszych pozycjach, do szóstego miejsca włącznie, otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów cyklu.

Szczegółowe zasady nagradzania w zawodach cyklu oraz "generalce" zostały opisane w Regulaminie Cyklu.