Nagrody i trofea w sezonie 2019

W Vexa Skiroll Tour najbardziej wartościowe nagrody przyznawane są na zakończenie sezonu za miejsca w kategorii generalnej całego cyklu. Najlepszym zawodnikom serialu, jak też poszczególnych zawodów, przyznawane są statuetki i specjalnie opracowane dla Vexa Skiroll Tour wyjątkowe medale. Przy okazji każdych zawodów wśród wszystkich uczestników losowany jest sprzęt i akcesoria na nartorolki.

Każdy bieg wchodzący w skład Vexa Skiroll Tour to samodzielne zawody. Wyznaczani są na nich najlepsi zawodnicy - kobiety i mężczyźni - w open i kategoriach wiekowych. Najlepsi sportowcy otrzymują medale. Po każdych zawodach (w sobotę i niedzielę) odbywa się losowanie, w którym cenne negrody rzeczowe może wygrać każdy uczestnik.

Nartorolki i produkty marki Vexa

Podczas każdej tury zawodów (w sobotę lub niedzielę) odbywa się losowanie nartorolek marki Vexa pomiędzy wszystkimi uczestnikami. Po każdych zawodach losowane są także akcesoria sportowe marki Vexa.

Nartorolki Vexa

Buty do nartorolek Spine

W 2019 roku marka Spine została jednym ze sponsorów cyklu. Dzieki temu po każdych zawodach cyklu losowana jest para butów nartorolkowych.

Buty Spine

Akcesoria Skigo

W trakcie każdej tury odbywa się losowanie produktów szwedzkiej marki Skigo, takich jak pokrowce na nartorolki, pasy biodrowe na bidon i inne.

Nagrody za klasyfikację generalną

Większe nagrody przewidziano na zakończenie cyklu dla najlepszych w indywidualnej klasyfikacji generalnej. Tu nagrodzeni zostaną zawodniczki i zawodnicy w open i kategoriach wiekowych w trzech konkurencjach. Nagradzanie w kategoriach wiekowych odbywa się pod warunkiem, że w danej konkurencji zostanie sklasyfikowanych łącznie przynajmniej 20 zawodników (łącznie kobiet i mężczyzn). Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach, niezależnie od liczby sklasyfikowanych osób, przewidziane są statuetki. W kategoriach na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolnie zwycięzcy klasyfikacji open kobiet i mężczyzn otrzymają po parze nartorolek marki Vexa. W konkurencji na pompowanych kołach zawodnikom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Zawodnicy na dalszych pozycjach, do szóstego miejsca włącznie, otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów cyklu.

Szczegółowe zasady nagradzania w zawodach cyklu oraz "generalce" zostały opisane w Regulaminie Cyklu.