Nagrody i trofea w sezonie 2021

W Vexa Skiroll Tour najbardziej wartościowe nagrody przyznawane są na zakończenie sezonu za miejsca w kategorii generalnej całego cyklu. Najlepszym zawodnikom serialu przyznawane są statuetki, a zwycięzcom poszczególnych zawodów, także w kategoriach wiekowych, nagrody finansowe i rzeczowe. Najlepsi w open i kategoriach wiekowych w poszczególnych zawodach otrzymują medale specjalnie zaprojektowane na potrzeby naszego cyklu. Przy okazji każdych zawodów wśród wszystkich uczestników losowane są sportowe akcesoria ufundowane przez sponsora tytularnego i pozostałych sponsorów.

Każdy bieg wchodzący w skład Vexa Skiroll Tour to samodzielne zawody. Wyznaczani są na nich najlepsi zawodnicy - kobiety i mężczyźni - w open i kategoriach wiekowych. Najlepsi sportowcy dekorowani są medalami. Po każdych zawodach (w sobotę i niedzielę) odbywa się losowanie, w którym cenne negrody rzeczowe może wygrać każdy uczestnik.

Nagrody za klasyfikację generalną

Większe nagrody przewidziano na zakończenie cyklu dla najlepszych w indywidualnej klasyfikacji generalnej. Tu nagrodzeni zostaną zawodniczki i zawodnicy w open i kategoriach wiekowych w konkurencjach techniką klasyczną i dowolną. Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach przewidziane są statuetki oraz nagrody finansowe. W 2021 roku zwycięzcy obu konkurencji - kobiety i mężczyźni - otrzymują po 1000 zł. Zawodnicy na dalszych pozycjach, do szóstego miejsca włącznie, otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów cyklu.

Szczegółowe zasady nagradzania w zawodach cyklu oraz "generalce" zostały opisane w Regulaminie Cyklu.