27-28.07.2019
27-28.07.2019

Pieszyce i Dzierżoniów - musisz tu być!

Grand Prix Polski na nartorolkach to mini cykl trzech nartorolkowych biegów odbywających się w ostatni weekend lipca 2019. Dystanse i charakter zawodów zostały tak przygotowane, aby stworzyć niemal idealną kopię sesji Pucharu Świata na nartorolkach. Grand Prix Polski w 2019 roku odbędzie się w Górach Sowich 27 i 28 lipca. Prestiżową nagrodę zdobędą zawodniczki i zawodnicy, którzy osiągną najlepsze wyniki w Uphillu Gór Sowich CT, Sprintach Dzierżoniów F i Pętli Sowiogórskiej F.

Poziom sportowy rywalizacji na nartorolkach w Polsce jest już na tyle wysoki, że czas wprowadzić zawody, w których każdy polski entuzjasta ścigania się na asfalcie może zmierzyć się z rywalami przy dobrej frekwencji i na ambitnych trasach. Niestety Mistrzostwa Polski PZN w biegach na nartorolkach nie cieszą się właściwą renomą i uczestniczy w nich zazwyczaj garstka sportowców. Tymczasem w polskich biegach otwartych frekwencja przekraczała już setkę startujących.

Grand Prix Polski na nartorolkach to impreza, która wypełnia istniejącą lukę, prestiżowa i ciekawa, z najwyższymi w naszym kraju standardami organizacyjnymi, dobrą frekwencją i wysokim poziomem sportowym, którą śmiało można nazwać nieformalnymi mistrzostwami.

 

Jeden weekend

trzy nartorolkowe biegi odbywające się w prominiu dziesięciu kilometrów w jeden weekend

Jak Puchar Świata

niemal wierna kopia sesji Pucharu Świata w biegach na nartorolkach, w której może startować każdy

Ambitna rywalizacja

możliwość zmierzenia się z najlepszymi sportowcami z Polski i rankingi w kategoriach open oraz wiekowych

Atrakcyjne nagrody

atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla najlepszych kobiet i mężczyzn

 

Uphill Gór Sowich

dystans: 9 km, przewyższenie 425 m
technika: klasyczna
Pieszyce, 27.07.2019 11:00

więcej >

Sprinty Dzierżoniów

dystans: 200 m
technika: dowolna
Dzierżoniów, 27.07.2019 18:30

więcej >

Pętla Sowiogórska

dystans: 30 km
technika: dowolna
Bratoszów k. Pieszyc, 28.07.2019 10:00

więcej >

Uwaga! Do Grand Prix Polski zaliczane są starty tylko w konkretnych konkurencjach wyżej wymienionych biegów. By być sklasyfikowanym w GP Polski należy wystartować w biegu techniką klasyczną w ramach Uphillu Gór Sowich, w Sprintach Dzierżoniów - te tylko odbywają się dowolną techniką i Pętli Sowiogórskiej - techniką dowolną.

Kategorie i klasyfikacje

W Grand Prix Polski prowadzona jest osobna klasyfikacja open dla kobiet i mężczyzn, jak też w kategoriach wiekowych:

mężczyźni kobiety
M0 - urodzeni od 2004 do 2007 roku K0 - urodzone od 2004 do 2007 roku
M1 - urodzeni od 2000 do 2003 roku K1 - urodzone od 2000 do 2003 roku
M2 - urodzeni od 1990 do 1999 roku K2 - urodzone od 1990 do 1999 roku
M3 - urodzeni od 1980 do 1989 roku K3 - urodzone od 1980 do 1989 roku
M4 - urodzeni od 1970 do 1979 roku K4 - urodzone od 1970 do 1979 roku
M5 - urodzeni od 1960 do 1969 roku K5 - urodzone od 1960 do 1969 roku
M6 - urodzeni od 1950 do 1959 roku K6 - urodzone od 1950 do 1959 roku
M7 - urodzeni w 1949 roku i wcześniej K7 - urodzone w 1949 roku i wcześniej

 

Przy każdym starcie uczestnicy otrzymują punkty za uzyskane miejsca zgodnie z tabelą publikowaną w Regulaminie I Grand Prix Polski na nartorolkach. Kto zdobędzie najwyższą ich liczbę, będzie zwycięzcą GP Polski.

Nagrody i dekoracje

Dekoracje w klasyfikacji końcowej Grand Prix Polski odbywają się w niedzielę 28.07.2019 w Bratoszowie koło Pieszyc przy stawie, bezpośrednio po dekoracjach w zawodach Pętla Sowiogórska.

Pierwszych pięć kobiet i pierwszych pięciu mężczyzn w klasyfikacjach open otrzymują statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody finansowe

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w klasyfikacjach open otrzymują nagrody finansowe w wysokości:

  • za I miejsce - 1000 zł
  • za II miejsce - 600 zł
  • za III miejsce - 400 zł

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w każdej kategorii wiekowej otrzymują dyplomy.

Kto może wziąć udział?

Impreza jest otwarta dla wszystkich, do startu zapraszamy zawodników z Polski i zagranicy, zrzeszonych w krajowych związkach sportowych narciarskich i biathlonu oraz niezrzeszonych. Zaawansowanych i początkujących. To impreza dla każdego entuzjasty nartorolek sportowych.

Jak się zapisać?

Nie prowadzimy osobnych zapisów do Grand Prix Polski. Wystarczy, że dokonasz zgłoszenia do wszystkich trzech biegów i w nich wystartujesz. Jeśli zostaniesz sklasyfikowany w tych trzech zawodach, automatycznie znajdziesz się w klasyfikacji końcowej Grand Prix Polski.

Zapisz się teraz na zawody

Pytania i odpowiedzi

Tak, oba biegi są nadal zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour. W ramach każdego z tych dwóch zawodów będzie można konkurować techniką klasyczną, dowolnie i na pompowanych kołach. Grand Prix Polski to osobny, mini cykl, skupiający biegi odbywające się w ten jeden weekend, ale same zawody odbywają się po staremu.

Chcemy, by Grand Prix Polski było możliwie podobne do sesji Pucharu Świata. Tam niemal zawsze bieg pod górę odbywa się techniką klasyczną, a sprinty i bieg na dłuższym dystansie techniką dowolną. W zasadzie identycznie wygląda to w Mistrzostwach Świata. Grand Prix Polski ma wyłonić najlepszych i najbardziej uniwersalnych zawodników ścigających się w Polsce nie jedną techniką, ale ogólnie.

Weź pod uwagę, że tylko w Uphillu Gór Sowich należy wziąć udział w rywalizacji techniką klasyczną, w pozostałych dwóch możesz rywalizować dowolnie, więc klasykiem też. Określenie “dowolnie”, czy “technika dowolna” mówi, że nie ma znaczenia jakimi krokami, jakim stylem pokonasz trasę. Ale uwaga! W Pętli Sowiogórskiej zapisz się do rywalizacji techniką dowolną. Jeżeli chcesz być ujęty w Grand Prix Polski, nie startuj w niedzielę w konkurencji techniką klasyczną, ale dowolnie, nawet na nartorolkach klasycznych. W sobotnich sprintach nie ma wyboru, jest tylko jedna konkurencja - techniką dowolną. Ale i tam możesz ścigać się klasykiem. To znaczy, że we wszystkich trzech biegach trasę możesz pokonać techniką klasyczną na nartorolkach do klasyka, tylko zwróć uwagę, by zapisać się do odpowiedniej konkurencji w Pętli Sowiogórskiej.

Zawodnicy startują na własnym sprzęcie. Ograniczenia dotyczące nartorolek opisane są w regulaminach konkretnych biegów, nartorolki muszą spełniać wymogi Regulaminu Cyklu Vexa Skiroll Tour. W skrócie można podsumować, że rywalizacja dozwolona jest na nartorolkach sportowych z wiązaniami narciarskimi i mostami o rozstawie osi nie mniejszym niż 530 mm. Maksymalna średnica kół wynosi 100 mm, a ich bieżnie muszą być z czarnej gumy. Prędkość kół jest dowolna, byle były gumowe. Obowiązkowy jest start w kasku. Organizator zaleca też używanie okularów w celu ochrony oczu przed grotami kijów rywali. Kije można mieć dowolnej długości.

Wejdź do zapisów i wybierz bieg, który chcesz edytować. Kliknij “zapisz się”. Na liście opcji znajdź “Moje zgłoszenie”. Kliknij, zaloguj się i dokonaj zmiany.

Jeśli chcesz skorzystać z niższej opłaty startowej, zapisz się w terminie obowiązującym dla danego biegu. Gdy uruchamialiśmy zapisy na Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską, nie można było się zapisywać jeszcze na Sprinty Dzierżoniów. Dlatego najniższą opłatę startową - łącznie 130 zł za 3 biegi - mogą pokryć osoby, które zarejestrowały się na Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską do 16.06 i na Sprinty Dzierżoniów do 14.07.

 

Organizatorzy

Misto i Gmina Pieszyce Miasto Dzierżoniów Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

 

Sponsorzy i partnerzy

OSiR Dzierżoniów gory sowie na caly rok pieszyce wielka sowa
Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Czubajówka Nartorolkówka  Skigo  Bielawska Grupa Motorsport

Ważne dokumenty

Regulamin I Grand Prix Polski na nartorolkach
Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Uphill Gór Sowich 2019
Regulamin Zawodów Sprinty Dzierżoniów 2019
Regulamin Zawodów Pętla Sowiogórska 2019