24-25.07.2021
24-25.07.2021

Po raz drugi najbardziej dynamiczna rywalizacja na nartorolkach w Polsce.

Pieszyce i Dzierżoniów - musisz tu być!

Grand Prix Polski na nartorolkach to mini cykl trzech nartorolkowych biegów odbywających się w ostatni weekend lipca 2021. Dystanse i charakter zawodów zostały tak przygotowane, aby stworzyć kopię sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Grand Prix Polski roku odbędzie się już po raz drugi. Będzie miało miejsce w Górach Sowich 24 i 25 lipca. Prestiżową nagrodę zdobędą zawodniczki i zawodnicy, którzy osiągną najlepsze wyniki w Uphillu Gór Sowich CT, Sprintach Dzierżoniów F i Pętli Sowiogórskiej F.

Grand Prix Polski na nartorolkach to impreza otwarta, mogą w niej brać udział zawodnicy i zawodniczki zrzeszeni w związkach narciarskich, jak też niezrzeszeni amatorzy. To wydarzenie jest dostępne dla każdego, kto ma nartorolki i czuje chęć oraz gotowość do startu.

Jeden weekend

trzy nartorolkowe biegi odbywające się w prominiu dziesięciu kilometrów w jeden weekend

Jak Puchar Świata

niemal wierna kopia sesji Pucharu Świata w biegach na nartorolkach, w której może startować każdy

Ambitna rywalizacja

możliwość zmierzenia się z najlepszymi sportowcami z Polski i rankingi w kategoriach open oraz wiekowych

Atrakcyjne nagrody

atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla najlepszych kobiet i mężczyzn

 

Uphill Gór Sowich

dystans: 9 km, przewyższenie 425 m
technika: klasyczna
Pieszyce, 24.07.2021 10:30

więcej >

Sprinty Dzierżoniów

dystans: 200 m
technika: dowolna
Dzierżoniów, 24.07.2021 18:00

więcej >

Pętla Sowiogórska

dystans: 25 km
technika: dowolna
Pieszyce, 25.07.2021 10:00

więcej >

Uwaga! Do Grand Prix Polski zaliczane są starty tylko w konkretnych konkurencjach wyżej wymienionych biegów. By być sklasyfikowanym w GP Polski należy wystartować w biegu techniką klasyczną w ramach Uphillu Gór Sowich, w Sprintach Dzierżoniów - te tylko odbywają się dowolną techniką i Pętli Sowiogórskiej - techniką dowolną. Ponieważ w Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej należy wystartować dowolną techniką, można więc pokonać trasę zarówno stylem łyżwowym, jak też klasycznym, ale pod warunkiem zgłoszenia się do tych biegów w konkurencji techniką dowolną.

Kategorie i klasyfikacje

W Grand Prix Polski prowadzona jest osobna klasyfikacja open dla kobiet i mężczyzn, jak też w kategoriach wiekowych:

mężczyźni kobiety
M0 - urodzeni od 2006 do 2009 roku K0 - urodzone od 2006 do 2009 roku
M1 - urodzeni od 2002 do 2005 roku K1 - urodzone od 2002 do 2005 roku
M2 - urodzeni od 1992 do 2001 roku K2 - urodzone od 1992 do 2001 roku
M3 - urodzeni od 1982 do 1991 roku K3 - urodzone od 1982 do 1991 roku
M4 - urodzeni od 1972 do 1981 roku K4 - urodzone od 1972 do 1981 roku
M5 - urodzeni od 1962 do 1971 roku K5 - urodzone od 1962 do 1971 roku
M6 - urodzeni od 1952 do 1961 roku K6 - urodzone od 1952 do 1961 roku
M7 - urodzeni w 1951 roku i wcześniej K7 - urodzone w 1951 roku i wcześniej

 

Przy każdym starcie uczestnicy otrzymują punkty za uzyskane miejsca zgodnie z tabelą publikowaną w Regulaminie II Grand Prix Polski na nartorolkach. Kto zdobędzie najwyższą ich liczbę, będzie zwycięzcą GP Polski.

Nagrody i dekoracje

Dekoracje w klasyfikacji końcowej Grand Prix Polski odbędą się w niedzielę 25.07.2021 w Pieszycach przed Restauracją Wars, bezpośrednio po dekoracjach w zawodach Pętla Sowiogórska.

Pierwszych pięć kobiet i pierwszych pięciu mężczyzn w klasyfikacjach open otrzymują statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody finansowe

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w klasyfikacjach open otrzymują nagrody finansowe w wysokości:

  • za I miejsce - 1000 zł
  • za II miejsce - 600 zł
  • za III miejsce - 400 zł

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w każdej kategorii wiekowej otrzymują dyplomy.

Kto może wziąć udział?

Impreza jest otwarta dla wszystkich, do startu zapraszamy zawodników z Polski i zagranicy, zrzeszonych w krajowych związkach sportowych narciarskich i biathlonu oraz niezrzeszonych. Zaawansowanych i początkujących. To impreza dla każdego entuzjasty nartorolek sportowych.

Jak się zapisać?

Nie prowadzimy osobnych zapisów do Grand Prix Polski. Wystarczy, że dokonasz zgłoszenia do wszystkich trzech biegów i w nich wystartujesz. Jeśli zostaniesz sklasyfikowany w tych trzech zawodach, automatycznie znajdziesz się w klasyfikacji końcowej Grand Prix Polski.

Zapisy do zawodów rozpoczną się w okolicach połowy czerwca 2021, będziemy o tym informować na stronie internetowej i profilu facebookowym cyklu Vexa Skiroll Tour.

Pytania i odpowiedzi

Tak, wszystkie trzy biegi zaliczane są do cyklu Vexa Skiroll Tour. W ramach każdego z nich będzie można konkurować techniką klasyczną i dowolnie. Grand Prix Polski to osobny, mini cykl, skupiający biegi odbywające się w ten jeden weekend, ale same zawody odbywają się po staremu.

Chcemy, by Grand Prix Polski było możliwie podobne do sesji Pucharu Świata. Tam niemal zawsze bieg pod górę odbywa się techniką klasyczną, a sprinty i bieg na dłuższym dystansie techniką dowolną. W zasadzie identycznie wygląda to w Mistrzostwach Świata. Grand Prix Polski ma wyłonić najlepszych i najbardziej uniwersalnych zawodników ścigających się w Polsce nie jedną techniką, ale ogólnie.

Weź pod uwagę, że tylko w Uphillu Gór Sowich należy wziąć udział w rywalizacji techniką klasyczną, w pozostałych dwóch możesz rywalizować dowolnie, więc klasykiem też. Określenie “dowolnie”, czy “technika dowolna” mówi, że nie ma znaczenia jakimi krokami, jakim stylem pokonasz trasę. Ale uwaga! W Pętli Sowiogórskiej zapisz się do rywalizacji techniką dowolną. Jeżeli chcesz być ujęty w Grand Prix Polski, nie startuj w niedzielę w konkurencji techniką klasyczną, ale dowolnie, nawet na nartorolkach klasycznych. W sobotnich sprintach nie ma wyboru, jest tylko jedna konkurencja - techniką dowolną. Ale i tam możesz ścigać się klasykiem. To znaczy, że we wszystkich trzech biegach trasę możesz pokonać techniką klasyczną na nartorolkach do klasyka, tylko zwróć uwagę, by zapisać się do odpowiedniej konkurencji w Pętli Sowiogórskiej.

Zawodnicy startują na własnym sprzęcie. Ograniczenia dotyczące nartorolek opisane są w regulaminach konkretnych biegów, nartorolki muszą spełniać wymogi Regulaminu Cyklu Vexa Skiroll Tour. W skrócie można podsumować, że rywalizacja dozwolona jest na nartorolkach sportowych z wiązaniami narciarskimi i mostami o rozstawie osi nie mniejszym niż 530 mm. Maksymalna średnica kół wynosi 100 mm, a ich bieżnie muszą być z czarnej gumy. Prędkość kół jest dowolna, byle były gumowe. Obowiązkowy jest start w kasku. Organizator zaleca też używanie okularów w celu ochrony oczu przed grotami kijów rywali. Kije można mieć dowolnej długości.

Wejdź do zapisów i wybierz bieg, który chcesz edytować. Kliknij “zapisz się”. Na liście opcji znajdź “Moje zgłoszenie”. Kliknij, zaloguj się i dokonaj zmiany.

 

Organizatorzy

Misto i Gmina Pieszyce Miasto Dzierżoniów Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

 

Sponsorzy i partnerzy

OSiR Dzierżoniów gory sowie na caly rok pieszyce wielka sowa
Vexa sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony Spine - buty do nartorolek i biegówek
STC  Skigo Bielawska Grupa Motorsport

Ważne dokumenty

Regulamin II Grand Prix Polski na nartorolkach
Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2021
Regulamin Zawodów Uphill Gór Sowich 2021
Regulamin Zawodów Sprinty Dzierżoniów 2021
Regulamin Zawodów Pętla Sowiogórska 2021