Skalny Uphill 2019

Bieg ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej przy zamkniętym ruchu pojazdów w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. Doskonały asfalt, ciekawy profil trasy, który im wyżej tym jest bardziej stromy, kilka wypłaszczeń w drugiej połowie trasy pozwalających zawodnikom złapać trochę oddechu i piękne widoki na jesienne Góry Stołowe sprawiają, że zawody te są wyjątkowe i przyjemne. W drugiej połowie dystansu z trasy rozciągają się widoki na skalne wypiętrzenie Gór Stołowych, wraz z wzniesieniami Kopa Śmierci i Narożnik. Stąd wzięła się też nazwa Skalny Uphill.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
05.10.2019 13:00 6 km 230 m 550 m / 780 m wspólny

 

zapisz się

Trasa zawodów

Drukuj

Skalny Uphill / Łężyce - profil trasy

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi niemal wyłącznie pod górę. Początkowo pnie się nieznacznie, pierwsze 2 km można scharakteryzować jako odcinek lekko wznoszący się. Faktyczny podbieg zaczyna się około 3 km za startem. W drugiej części trasy występują krótkie wypłaszczenia, a nawet jeden nieznaczny zjazd w okolicach 5 km - jest on jednak na tyle łagodny, że z pewnością wielu startujących będzie się na nim dodatkowo rozpędzać przy użyciu kijów lub nóg. Meta zawodów znajduje się tuż przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 387 (Kudowa-Zdrój - Karłów). Trasa jest bardzo urokliwa, początkowo prowadzi wśród zabudowań wsi Łężyce, w drugiej połowie w terenie zalesionym, a także odkrytym z widokami na Góry Stołowe. Remont drogi został ukończony w 2018 roku i na całej długości trasy zawodnicy mają do swojej dyspozycji nowy i doskonałej jakości asfalt.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich po przerwie 5 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują razem zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

 • 11:00 - 12:00 - zapisy w biurze zawodów
 • 11:00 - 12:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 13:00 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 13:05 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 13:07 - start do biegu na pompowanych kołach
 • 14:30 - rozpoczęcie dekoracji
 • 15:00 - rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking

Ceremonia dekoracji odbędzie się przy mecie zawodów. Po ukończeniu biegu przez ostatniego zawodnika zostaną przedstawione wyniki nieoficjalne, a później nastąpi dekoracja najszybszych zawodników w konkurencjach. Po zakończeniu dekoracji uczestnicy zostaną zwiezieni na parking.

 

zapisz się

Start i biuro zawodów

Drukuj
Parking, biuro zawodów i miejsce startu Skalnego Uphillu
 
GODZINY PRACY KOORDYNATY BIURA ZaWODÓW
11:00-12:30 N50.426556, E16.369839

Miejsce startu znajduje się w Łężycach przed tablicą oznaczającą wjazd na teren zabudowany od strony Dusznik-Zdroju. Parking i biuro zawodów zlokalizowane są około 250 m dalej za startem (w kierunku mety zawodów) na terenie dawnego PGR, po lewej stronie drogi.

Parkowanie

Parking zlokalizowany jest w tym samym miejscu, gdzie znajduje się biuro zawodów, czyli na terenie dawnego PGR w Łężycach, około 250 m na północny zachód od miejsca startu, po lewej stronie drogi. Punktem charakterystycznym, za którym można wjechać na teren parkingu, jest przystanek autobusowy po lewej stronie drogi.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 75 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Skalny Uphill Łączna wysokość opłaty startowej za IV turę, tj. Skalny Uphill i Asfalt Uphill
do 31.08.2019 60 zł 100 zł
od 01.09.2019 do 03.10.2019 70 zł 120 zł
w biurze zawodów 05.10.2019 80 zł 140 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich Zawodach Cyklu łączna opłata startowa za udział we wszystkich Zawodach Cyklu i Sprintach w Dzierżoniowie (łącznie 9 biegów) wynosi 350 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich Zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie Zawody do 25.07.2019 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • napoje zimne oraz suche przekąski na mecie
 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne
 • przewiezienie rzeczy uczestnika ze startu na metę
 • zwiezienie uczestników z mety na parking

Organizatorzy

MOKiS Duszniki-Zdroj portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk Gmina Szczytna

Sponsorzy i partnerzy

Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
 Czubajówka Nartorolkówka Skigo
 

 

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Skalny Uphill 2019
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

zapisz się