Asfalt Uphill

Finał cyklu Vexa Skiroll Tour 2019

Asfalt Uphill to najstarszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach. Po raz pierwszy został zorganizowany w sierpniu 2014 roku. Start odbywa się w Dusznikach-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego, następnie zawodnicy przebiegają przez część miejską i pną się do góry wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej. Meta zlokalizowana jest w narciarskiej dzielnicy miasta - Zieleńcu. Start do zawodow jest wspólny, trasa prowadzi po drodze publicznej, która w większości jest wyłączona z ruchu pojazdów, a na krótkim odcinku zawodnicy mają do swojej dyspozycji jeden pas drogi. Asfalt Uphill jest finałem cyklu.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
06.10.2019 10:30 10,5 km 340 m 550 m / 880 m wspólny

 

zapisz się

Trasa zawodów

Drukuj

Asfalt Uphill / Duszniki-Zdrój - Zieleniec -- profil trasy

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi niemal wyłącznie pod górę, jeśli są jakieś zjazdy na krótkich odcinkach, to praktycznie są niezauważalne dla zawodników. Start zawodów zlokalizowany jest w mieszkalnej części Dusznik-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego. Pierwsze 1,5 km trasy prowadzi w terenie zamieszkałym, zawodnicy biegną w otoczeniu budynków. Następnie kontynuują bieg wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej, ta część osłonięta jest wysokimi drzewami, które chronią przed nadmiernym słońcem i wiatrem. Odcinek trasy od startu do skrzyżowania z drogą nr 389 jest wyłączony z ruchu pojazdów (łącznie 8,5 km) i zawodnicy mają do dyspozycji całą szerokość drogi. Na skrzyżowaniu w kształcie litery T z drogą nr 389 należy skręcić ostro w prawo i kontynuować bieg pod górę. Od skrzyżowania do mety (około 2 km) ruch pojazdów jest ograniczony, pojazdy poruszają się lewym pasem, tylko prawy pas jest przeznaczony dla uczestników biegu. Należy wystrzegać się przekraczania środka jezdni. Meta zawodów znajduje się na szczycie wzniesienia przy wjeździe na główny parking w Zieleńcu.

Asfalt na odcinku 8,5 km od startu do skrzyżowania z drogą 389 jest dobrej jakości. Ziarno jest grube, ale jego struktura jest ciągła, poza kilkoma miejscami, w których występuą dziury. Można je jednak łatwo ominąć, bo zajmują tylko niewielką część szerokości jezdni. Od skrzyżowania do mety na długości 2 km asfalt jest doskonałej jakości, został wylany na drogę w 2017 roku.

Asfal UphillSposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną na nartorolkach z twardymi kołami. Po nich, po przerwie 5 minut, startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną na nartorolkach z twardymi kołami. Po kolejnej przerwie 2 minut startują razem zawodnicy biegnący na sprzęcie z pompowanymi kołami. Pomiar czasu jest brutto i liczony jest od momentu sygnału startu do momentu przecięcia przez uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Program

 • 9:00 - 9:30 - zapisy w biurze zawodów
 • 9:00 - 10:00 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 10:30 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 10:35 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 10:37 - start do biegu na pompowanych kołach
 • 13:00 - rozpoczęcie dekoracji najlepszych w Asfalt Uphill
 • 13:30 - rozpoczęcie dekoracji najlepszych w końcowych klasyfikacjach generalnych Cyklu
 • 14:00 - rozpoczęcie zwożenia zawodników na parking

Ceremonia dekoracji odbędzie się w Zieleńcu na parkingu przy mecie zawodów. W pierwszej kolejności zostaną przedstawione wyniki nieoficjalne Asfalt Uphill, po nich nastąpi dekoracja najszybszych w biegu. Po zakończeniu tej części odbędzie się dekoracja najszybszych zawodników i teamów w klasyfikacji generalnej Cyklu. Po jej zakończeniu nastąpi zwożenie uczestników na parking przy starcie zawodów.

W wypadku złej pogody ceremonia dekoracji może zostać przeniesiona do Dusznik-Zdroju do budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Zdrojowej 8. W takim wypadku zawodnicy zostaną zwiezieni na parking przy mecie zawodów zaraz po ich zakończeniu. Jeśli pogodę będzie można przewidzieć z wyprzedzeniem, informacja o zmianie miejsca dekoracji zostanie podana w komunikacie przedstartowym. Jeśli decyzja ta zapadnie w dniu zawodów, o zmianie miejsca dekoracji będzie informował speaker w trakcie zawodów. Zostanie też wówczas podana godzina rozpoczęcia dekoracji.

 

zapisz się

Biuro zawodów i start

Drukuj
Asfalt Uphill - miejsce startu i biura zawodów
 
GODZINY PRACY KOORDYNATY
11:00-12:30 N50.397364, E16.389503

Miejsce startu znajduje się w Dusznikach-Zdroju na ul. Wojska Polskiego, około 800 m od Muzeum Papiernictwa. Biuro zawodów zlokalizowane jest w namiocie na gruntowym parkingu przy trasie zawodów (po prawej stronie drogi) w odległości około 150 m od startu.

Parkowanie

Parking dla zawodników przygotowany jest tuż przy trasie zawodów po prawej stronie drogi, 150 m wyżej niż miejsce startu.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 200

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia

Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Asfalt Uphill Łączna wysokość opłaty startowej za IV turę, tj. Skalny Uphill i Asfalt Uphill
do 31.08.2019 60 zł 100 zł
od 01.09.2019 do 03.10.2019 70 zł 120 zł
w biurze zawodów 05.10.2019 80 zł 140 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora. Przy dokonaniu wpłaty za udział we wszystkich Zawodach Cyklu łączna opłata startowa za udział we wszystkich Zawodach Cyklu i Sprintach w Dzierżoniowie (łącznie 9 biegów) wynosi 350 zł, pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania się do udziału we wszystkich Zawodach oraz dokonania łącznej płatności za wszystkie Zawody do 25.07.2019 przelewem na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • napoje zimne oraz suche przekąski na mecie
 • numer startowy z chipem
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne
 • przewiezienie rzeczy uczestnika ze startu na metę
 • zwiezienie uczestników z mety na parking

Organizatorzy

MOKiS Duszniki Zdroj Portal nartorolki.pl MT-Sport Marek Tokarczyk

Sponsorzy i partnerzy

Vexa Spine - buty do nartorolek i biegówek sklep nartorolkowy.pl - najlepiej zaopatrzony
Czubajówka Nartorolkówka Skigo Salomon
Restauracja La Nonna Restauracja Polskie Smaki

 

Ważne dokumenty

Regulamin Cyklu Vexa Skiroll Tour 2019
Regulamin Zawodów Asfalt Uphill 2019
Zgoda rodzica / opiekuna prawnego na start niepełnoletniego
Formularz zgłoszenia teamu

 

zapisz się