W sezonie 2019 do cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour wchodzą poniższe zawody. Uczestnicy mogą rywalizować w dowolnie wybranych biegach. Jeśli zdobędą określoną regulaminem cyklu liczbę startów, zostaną ujęci w końcowej klasyfikacji generalnej. Można także rywalizować w zawodach z osobna bez celu sklasyfikowania w "generalce".

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Trasa prowadzi z przedmieść Pieszyc przez Wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki.

Czytaj więcej...

Jedyny w cyklu bieg na dłuższym dystansie. Zawody prowadzone są na płaskiej "pętli" o długości 7,2 km w północnej części gminy Pieszyce. Przez większość trasy zawodnikom towarzyszą widoki na panoramę Gór Sowich i Masyw Ślęży.

Czytaj więcej...

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej w zamkniętym ruchu pojazdów. Trasa zawodów prowadzi ze Smreczyny w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku przez wieś Kamieńczyk, a następnie polsko-czeską granicę do czeskiego schroniska Kašparova Chata. Jedną z atrakcji zawodów jest przejazd starym, kamiennym tunelem pod wiaduktem kolejowym. Średnie nachylenie podbiegu wynoszące blisko 7% wymaga sporego wysiłku na sprawne pokonanie trasy zawodów. 

Czytaj więcej...

Bieg ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej przy zamkniętym ruchu pojazdów, z metą położoną wyżej niż start. Trasa zawodów prowadzi z Niemojowa w gminie Międzylesie na Dolnym Śląsku przez wieś Lesica w kierunku Międzylesia, meta zlokalizowana jest w lesie na szczycie wzniesienia przy asfaltowej zatoczce. Trasa zawodów początkowo jest płaska, później pnie się nieznacznie - na tym odcinku są nawet dwa łatwe zjazdy - by w połowie odległości zwiększyć nachylenie.

Czytaj więcej...

Bieg ze startu wspólnego na asfaltowej drodze prowadzącej z Łabowej koło Nowego Sącza w kierunku Feleczyńskiej Roztoki i Hali Łabowskiej. Zawody ze względu na duże przewyższenie, z nachyleniem średnio ponad 6%, należą do najtrudniejszych nartorolkowych biegów pod górę w Polsce. Bieg odbywa się po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów.

Czytaj więcej...

Bieg pod górę ze startu indywidualnego na najtrudniejszym asfaltowym podbiegu w Polsce nazywany polskim Lysebotn Opp. Porównanie z kultowym nartorolkowym biegiem pod górę, organizowanym w ramach norweskiego ski festiwalu Blink, w którym startują największe światowe gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu, jest jak najbardziej właściwe, biorąc pod uwagę podobny dystans i przewyższenie obu zawodów. Trasa Przehyba Uphill prowadzi z Gabonia niemal na sam szczyt jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego - Przehybę (1175 m n.p.m.).

Czytaj więcej...

Bieg ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej przy zamkniętym ruchu pojazdów w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. Doskonały asfalt, ciekawy profil trasy, który im wyżej tym jest bardziej stromy, kilka wypłaszczeń w drugiej połowie trasy pozwalających zawodnikom złapać trochę oddechu i piękne widoki na jesienne Góry Stołowe sprawiają, że zawody te są wyjątkowe i przyjemne. W drugiej połowie dystansu z trasy rozciągają się widoki na skalne wypiętrzenie Gór Stołowych, wraz z wzniesieniami Kopa Śmierci i Narożnik. Stąd wzięła się też nazwa Skalny Uphill.

Czytaj więcej...

Asfalt Uphill to najstarszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach. Po raz pierwszy został zorganizowany w sierpniu 2014 roku. Start odbywa się w Dusznikach-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego, następnie zawodnicy przebiegają przez część miejską i pną się do góry wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej. Meta zlokalizowana jest w narciarskiej dzielnicy miasta - Zieleńcu. Start do zawodow jest wspólny, trasa prowadzi po drodze publicznej, która w większości jest wyłączona z ruchu pojazdów, a na krótkim odcinku zawodnicy mają do swojej dyspozycji jeden pas drogi. Asfalt Uphill jest finałem cyklu.

Czytaj więcej...