W sezonie 2021 do cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour wchodzi dziewięć poniższych zawodów. Uczestnicy mogą rywalizować w dowolnie wybranych biegach. Jeśli zdobędą określoną regulaminem cyklu liczbę startów, zostaną ujęci w końcowej klasyfikacji generalnej. Można także rywalizować w zawodach z osobna bez celu sklasyfikowania w "generalce".

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Trasa prowadzi z przedmieść Pieszyc przez Wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki. Bieg organizowany jest po raz piąty i tradycyjnie już inauguruje sezon cyklu Vexa Skiroll Tour. Konkurencja techniką klasyczną w 2021 roku zaliczana jest do cyklu Vexa Skiroll Tour i Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Czytaj więcej...

Organizowane po raz drugi w Polsce sprinty w parach na wzór konkurencji odbywających się w trakcie każdej sesji Pucharu Świata FIS i Mistrzostw Świata FIS na nartorolkach. Rywalizacja jest niezwykle widowiskowa i wciągająca. Ze względu na krótki dystans kibice i uczestnicy mogą obserwować każdy pojedynczy wyścig, będący częścią zawodów, dopingując zawodników i widząc walkę od startu do mety. To bardzo dynamiczne i ciekawe zawody. W 2019 roku Sprinty Dzierżoniów przeszły do histrorii dyscypliny jako pierwsze tak zorganizowane zawody w Polsce, w których może wziąć udział każdy entuzjasta ścigania się na nartorolkach. Bieg odbywa się techniką dowolną i jest zaliczany do II Grand Prix Polski na nartorolkach i cyklu Vexa Skiroll Tour.

Czytaj więcej...

Jedyny w cyklu bieg na dłuższym dystansie. Zawody prowadzone są na płaskiej trasie o długości 2,7 km, którą pokonuje się wahadłowo. Przez większość trasy zawodnikom towarzyszą widoki na panoramę Gór Sowich. Konkurencja techniką dowolną w tym biegu zaliczana jest do klasyfikacji cyklu Vexa Skiroll Tour 2021 oraz Grand Prix Polski na nartorolkach.

Czytaj więcej...

Asfalt Uphill to najstarszy polski otwarty bieg pod górę na nartorolkach. Po raz pierwszy został zorganizowany w sierpniu 2014 roku. Start odbywa się w Dusznikach-Zdroju przy wschodniej ścianie Parku Zdrojowego, następnie zawodnicy przebiegają przez część miejską i pną się do góry wzdłuż koryta Bystrzycy Dusznickiej. Meta zlokalizowana jest w narciarskiej dzielnicy miasta - Zieleńcu. Start do zawodow jest wspólny, trasa prowadzi po drodze publicznej, która w większości jest wyłączona z ruchu pojazdów, a na krótkim odcinku zawodnicy mają do swojej dyspozycji jeden pas drogi.

Czytaj więcej...

Lasówka Challenge to bieg, który odbywa się na urozmaiconej trasie prowadzącej wyłącznie po terenach leśnych. Trasa zawodów pokryta dobrej jakości asfaltem pod zarządem Nadleśnictwa Zdroje jest wyłączona z ruchu pojazdów poza tymi, które posiadają zezwolenie. Trasa jest bardzo urozmaicona, występują na niej podbiegi i zjazdy, w większości nie dłuższe niż 100 m. Nie jest wymagająca kondycyjnie, natomiast zawodnicy powinni powiadać umiejętność pokonywania nie tylko podbiegów i odcinków płaskich, ale również krótkich zjazdów. Zawody odbywają się w sposób wahadłowy, uczestnicy biegną do końca trasy, tam nawracają i tą samą drogą wracają do mety.

Czytaj więcej...

Bieg ze startu wspólnego prowadzi na terenie najdłuższej wsi w Polsce w połowie po szerokiej, asfaltowej drodze głównej, a w drugiej części wzdłuż potoku Jamne, po węższej nitce bardzo dobrego asfaltu. Trasa początkowo pnie się łagodnie, natomiast im bliżej mety, tym staje się bardziej stroma.

Czytaj więcej...

Bieg pod górę ze startu indywidualnego na najtrudniejszym asfaltowym podbiegu w Polsce nazywany polskim Lysebotn Opp. Porównanie z kultowym nartorolkowym biegiem pod górę, organizowanym w ramach norweskiego ski festiwalu Blink, w którym startują największe światowe gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu, jest jak najbardziej właściwe, biorąc pod uwagę podobny dystans i przewyższenie obu zawodów. Trasa Przehyba Uphill prowadzi z Gabonia niemal na sam szczyt jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego - Przehybę (1175 m n.p.m.).

Czytaj więcej...

Bieg ze startu wspólnego po asfaltowych drogach prowadzących na terenie gminy Czarny Dunajec - z Cichego (Miętustwo) na grzbiet Bachledówki (956 m npm). Trasa jest zmienna, przez pierwsze 6,5 km zawodnicy przemierzają dystans w terenie płaskim i lekko opadająym, a w dalszej kolejności lekko wznoszący się. Większość przewyższenia czeka na zawodników do pokonania na ostatnich 3 km trasy. W okolicach mety - na szczycie Bachledówki - rozciągają się piękne widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę.

Czytaj więcej...

Finał cyklu w 2021 roku. Bieg ze startu wspólnego po asfaltowych drogach prowadzących na terenie gminy Czarny Dunajec z Cichego na grzbiet Bachledówki (956 m npm). Trasa jest zmienna i zawiera w sobie odcinki płaskie, łagodne i stromsze podbiegi, a także zjazdy. W okolicach mety - na szczycie Bachledówki - rozciągają się piękne widoki na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę.

Czytaj więcej...